У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон

15 листопада, у вівторок, біля університету Львівської політехніки відбувся мітинг студентів щодо звільнення Ірини Фаріон. Молодь з різних університетів Львова зібралася біля головного корпусу НУЛП, щоб висловити своє невдоволення тим, що пані Ірина продовжує викладати студентам. Про це повідомляє кореспондент Lemberg News.

Серед студентів, які вийшли на протест, Софія: “Мій батько військовий, і я хвилююся за нього кожну хвилину. І коли викладач мого університету каже такі огидні речі, ми не можемо просто мовчати. Я не можу просто мовчати. Як дитина свого батька, як студентка цього університету,” – каже студентка НУЛП.

Нещодавно в інтерв’ю з Яніною Соколовською, Фаріон розкритикувала військових, які не розмовляють українською мовою. Це дуже обурило суспільство, зокрема молодь. Студенти вважають, що “Легко прикриватися патріотизмом, коли твою спину прикривають військові.”

Ще однією причиною невдоволення став інцидент з студентом у Криму, де силовики рф затримали його за проукраїнську позицію. Тож молодь вимагала звільнення Ірини Фаріон, адже людям, які поширюють такі думки не місце в українському закладі освіти. Серед студентів було багато тих, чиї батьки рідні і друзі зараз знаходяться на передовій. Тому такі висловлювання вони вважають не припустимими. Адміністрація “Львівської політехніки” вийшли на діалог з студентами. Вони повідомили, що в університеті вже створена робоча група, яка займається дослідженням ситуації.

“Всі звернення, які надходять на адресу Львівської політехніки, їх можна поділити на дві групи. Перша група – це усунути від виконання обов’язків Ірину Фаріон, звільнити її. Друга група – пропозиції і звернення підтримати Ірину Фаріон. Тому Львівська політехніка працює нормативному і законодавчому полі. Зараз створена робоча група, яка має проаналізувати вивчити моральні і етичні аспекти ситуації і дати свій висновок,” – розповіла Лілія Жук, проректорка зі стратегічного розвитку.

Зазначимо, Ірина Фаріон – це активна громадська діячка, політик, мовознавець і викладачка університету Львівська політехніка. Вона відома своєю радикальною позицією в суспільстві щодо українізації.

У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон У Львові студенти вимагають звільнити Ірину Фаріон

Фото Lemberg News. 

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: