У Львові стартує реалізація міжнародного проекту щодо практик енергозбереження та поводження з побутовими відходами.

Проект проводиться за підтримки Європейського Союзу.

АВТОР ТЕКСТУ: Іван Оленин (ЛГО “Центр досліджень місцевого самоврядування”):

Львівська громадська організація «Центр досліджень місцевого самоврядування» за підтримки Європейського Союзу розпочала реалізацію проекту «Впровадження Європейських практик енергозбереження та поводження з побутовими відходами в житловому секторі України».

Вже в січні 2018 року відбудеться вступна конференція, до участі в якій запрошуються всі партнерські організації проекту, представники міст (Львів, Ужгород, Харків, Миргород, Херсон, Запоріжжя, Одеса), ЗМІ, експерти та громадські активісти, які наділені потенціалом, щоб допомогти Україні імплементувати екологічні норми Угоди про Асоціацію, підписаної Україною та ЄС у 2014 р. На вступній конференції буде створено робочу групу проекту для координації спільної діяльності для досягнення мети проекту.

До роботи в проекті залучено організації України, Польщі та Литви. Власне участь міжнародних колег є надзвичайно важливою, оскільки 01 липня 2015 року з введенням в дію Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» запроваджено нову управлінську модель, що стала симбіозом польського зразка (де в 100% багатоквартирних будинків створено ОСББ) та литовського (де частка ОСББ становить лише 16%, і більшість будинків без створення ОСББ обирають управителя чи управлінську компанію на загальних зборах мешканців).

Однак, перейняття моделей управління Польщі та Литви потребує також і перейняття практик енергоощадності та поводження з побутовими відходами.

Зменшення споживання енергії та правильне управління відходами необхідно розпочинати саме з багатоквартирних будинків тому, що: 1) в багатоквартирних будинках зосереджена основна маса населення всіх без виключення вікових груп; 2) на житловий сектор припадає 33,78 % загального кінцевого споживання енергії; 3) тут продукується більшість ТПВ (щорічно Україна продукує 12 мільйонів тон муніципального сміття, 93-95% якого піддається захороненню, розширюючи площі полігонів.

Завданням проекту є залучення організацій громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування до обговорення проблеми та пошуку способів її вирішення, а також підвищення свідомості українців для сприяння виконанню екологічних норм Угоди Про Асоціацію (Глава 13 Розділу IV та Глава 6 Розділу V).

Завдання проекту буде досягнуто:

  • Проведенням серії тренінгів в Україні в червні-липні 2018 року (Львів, Одеса, Харків) в середовищі представників органів місцевого самоврядування, мешканців багатоквартирних будинків, членів правління ОСББ, а також професійних управителів (управлінських компаній), фахівців житлових управлінь/відділів партнерських міст проекту, де в якості тренерів будуть залучені фахівці організацій партнерів проекту з Польщі та Литви;
  • Постійною координацією робочої групи, що складатиметься з представників організацій, які є партнерами проекту;
  • Написанням, за участі польських та литовських експертів, та вільним розповсюдженням двох практичних посібників про перспективи імплементації екологічних норм Угоди Про Асоціацію: способи, можливості, заходи, технології та фінансові інструменти зменшення споживання енергії в багатоквартирних будинках України; про ефективне поводження з ТПВ, а також переліком легальних пунктів прийому сировини для вторинної переробки: метали, пластик, папір, скло, відпрацьовані батарейки (акумулятори);
  • Публікацією аналітичних статей про порівняння українського законодавства про поводження з ТПВ і термомодернізацію з польським і литовським;
  • Презентацією аналітичних напрацювань проекту в тематичних секціях (панельних дискусіях) на Форумі ОСББ та Форумі місцевого самоврядування для привернення уваги якнайширшого кола громадськості і представників органів місцевого самоврядування;
  • Підтримкою та наповненням ресурсної сторінки проекту на сайті (cdms.org.ua) та Facebook;
  • Створенням адаптивного суб-домену cdms.org.ua та Android додатку, які на базі картографічного сервісу Google Maps показуватимуть найближчі легальні пункти прийому сировини для вторинної переробки у Львові, Харкові, Одесі (з можливістю додавати інші міста).

            Партнерська організація в Польщі: Краківська Асоціація Управителів Нерухомістю. Партнерська організація в Литві: Литовська Асоціація муніципалітетів. Основні партнерські організації: в Західній Україні: Громадська спілка «Львівська асоціація власників житла і управителів житловою нерухомістю», Львівське регіональне відділення Асоціації Міст України;. в Південній Україні: Одеський житловий союз, Всеукраїнська екологічна ГО «МАМА-86»; в Східній Україні: Фонд власників житла «Сприяння» (Харків), Миргородська міська рада та ін.

           Ця стаття підготовлена в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ЛГО «ЦДМС» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Фото: ukranews.com

Цей допис уже прочитано 1050 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: