Home » Новини Львова » У Львові провели моніторинг стану здоров’я школярів.

У Львові провели моніторинг стану здоров’я школярів.

Дослідження проводились з урахуванням основних принципів Гельсінської декларації з біомедичних досліджень.

Згідно з даними ВООЗ за 2017 рік, погіршення здоров’я дітей в сучасних умовах має передусім екологічні, медико-соціальні й антропологічні причини, ключовими серед яких є глобальні негативні екологічні зміни, недостатня фізична активність, значні інформаційні навантаження, нераціональне харчування, порушення режиму дня, інтенсифікація навчального процесу з невідповідністю технологій та методик виховання віковим та функціональним особливостям дітей.

Поширеною скаргою школярів є втома, яка фіксується у школярів 1 класу у 64,1% дітей та наростаюча у дітей випускних класів до 82,7%, що опосередковано свідчить про проблеми адаптації дітей до шкільного навчання.

У значної кількості дітей спостерігаються скарги на порушення сну вночі. Ці скарги спостерігаються у 25,9% школярів першого класу,  збільшуються з віком, сягаючи у випускників 32,5%.

Стосовно харчування дітей, то значна кількість батьків відмічають надмірне споживання школярами солодощів, хоча їх кількість і зменшується з віком майже у 2 рази: з 41,8% у першому класі до 24,7% у випускному класі.

Позитивною інформацією можна вважати те, що майже половина школярів початкових і середніх класів активно займаються спортом, відвідують спортивні секції, танці, хоча у випускному класі їх кількість знижується до 33,3%, що ймовірно зв’язано із збільшенням учбового навантаження і підготовкою до вступу у вищі навчальні заклади.

Аналізуючи дані анкетувань, можна зробити висновок, що за останні десятиріччя стан здоров’я школярів Львівського регіону не має тенденції до покращення.

Джерело: Львівська міська рада.

У Львові провели моніторинг стану здоров’я школярів.

Цей допис уже прочитано 466 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: