Home » Культура » У Львові покажуть сенсаційну виставку

У Львові покажуть сенсаційну виставку

Команда науковців Державного природознавчого музею Національної академії наук України у Львові готує виставку експонатів Леднікового періоду, яка стане справжньою сенсацією 2018 року.

Про це повідомляєГал-інфо“. 

Як розповів завідувач відділу ландшафтного та біотичного різноманіття, старший науковий співробітник Державного природознавчого музею Національної академії наук України Андрій Бокотей, 1907 року на Передкарпатті в селі Старуня Богородчанського району під час розробки озокеритної шахти на глибині 12,5 метра працівники виявили тушу мамонта, а потім, коли його витягли, побачили ще одну тварину – волохатого носорога.

Сенсаційна знахідка була зроблена цілком випадково. Якби не інженер, який зауважив на відвалі шахти великі кістки і повідомив про це до Львова, то, очевидно, експонати були б втрачені. Робітники забрали собі шкіру, яка була збережена в доброму стані, щоб зробити із неї постоли. Пізніше, коли приїхала делегація з музею Дідушицького зі Львова збирати ті рештки, то частини шкури в людей доводилося відбирати через суд.

Цей вид волохатого носорогу, рештки якого зберігаються у музеї, вимер понад  10 тис років тому.

“Це самиця, яка мала темно сіре забарвлення хутра. У світі таких експонатів є лише два. Один у Кракові, а один у нас. Наш був першим, краків’яни так само у Старуні викопали свій експонат у 1929 році, через 22 роки після нашої знахідки. Вони знайшли великі кошти і два роки копали, поки не знайшли… У них також дівчинка, але вона ціла”, – розповів Андрій Бокотей.

Як зазначив науковець, експонат  110 років стояв без реставрації. Реставраційна майстерня впродовж трьох місяців працювала над ним. Почистили від сторічного пилу та бруду, просочили антигрибковими розчинами, щоб забезпечити довготривалість зберігання. Тріщини між шкірою та гіпсом закрили і наприкінці просочили розчинами озокериту та нафти, щоб надати первинного вигляду.

До кінця року у музеї планують відкрити п’ять залів на третьому поверсі. Волохатий носоріг вже стоїть у залі, в якому і буде експонуватися. Окрім того, експозиція буде розповідати про Старуню та старунські знахідки, бо поруч із мамонтом знайшли й рештки інших тварин Льодовикового періоду: великорогий олень, болотяна сова, костогриз, рештки жаби, а також багато листя деревних порід – дуб, клен, тощо.

“Ми поставили собі за мету, що наш музей має стати одним із найкращих природничих музеїв Європи. Тому ми дуже відповідально ставимося до того, що робимо. Експозиція буде насичена комп’ютерною технікою, матиме місця інтерактивних станцій, де можна буде рухати деякі експонати. Для дітей будуть доступні комп’ютерні тематичні ігри на розвиток  різного рівня складності за віковими категоріями. Буде відповідним чином зроблене освітлення, щоб підсилити ефект сприйняття основних експонатів. В рамках проекту “Динамічний музей” ми впродовж року відвідали різні музеї, побачили що і як, збагатили свій досвід”, – розповів Андрій Бокотей.

Цей допис уже прочитано 374 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: