У Львові перейменували 33 школи

У Львові вже перейменували усі спеціалізовані школи та навчально-виховні комплекси. 33 навчальні заклади втратили свій попередній статус ‒ щонайменше за назвою.

Повідомляє Zaxid.net.

«Немає таких типів навчальних закладів, як спеціалізована школа та навчально-виховний комплекс. Учні здобувають середню вищу освіту на рівні початкової школи, гімназії або ліцею. Особливих змін в роботі навчального закладу не відбувається, вони в статуті зможуть собі прописати, що то є школи з поглибленим вивченням німецької, французької чи англійської мови», ‒ пояснила начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

Фактично робота школи не змінюється. Однак правила зарахування тут тепер інші. Іван Лозенко, директор ліцею №28, пояснює: «Спеціалізовані школи передбачали конкурсне випробовування на початку червня. Тепер це, звичайно, є відмінено, і ми будемо відбирати дітей насамперед за територією проживання, а потім вже, як будуть місця ‒ всіх решта львів’ян. Я підкреслюю, саме львів’ян, а не мешканців області».

Переліку вулиць, які закріплені за тим чи іншим навчальним закладом, ще не розробили. Новий закон про освіту говорить, що діти повинні навчатися у школі, яка є територіально найближчою до їхнього місця проживання, хоча у спеціалізованих школах є учні, які їдуть на навчання не одну годину.

Десятикласниця Богдана розповідає: «На даний момент я проживаю в Давидові, і відповідно мені кожного ранку, і кожного вечора потрібно самій добиратися, що займає доволі багато часу, але це цього вартує. У нас у Львові тільки дві спеціалізовані німецькі школи і насправді я дуже зацікавлена в тому, аби згодом навчатися в Німеччині».

Ця школа одна з двох у Львові, де діти можуть отримати німецькомовний диплом, який значно спрощує можливість вступити у німецький виш. У цій школі працює 20 вчителів німецької мови. Молодших вчать іноземної чотири години в тиждень, старших ‒ п’ять годин, до того ж проводять спецкурси німецькою.

Попри те, що нового статуту і офіційних навчальних планів ще немає, вчителі переймаються, що через реформу їх можуть скоротити. В управлінні освіти кажуть, що в раніше спеціалізованих школах скорочувати вчителів не планують. Самі ж чекають рішень від Міністерства освіти, які до 1-го квітня мають визначити порядок зарахування дітей.

Цей допис уже прочитано 950 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: