Home » Культура » У Львові на місці історичної вілли може з’явитися чергова новобудова.

У Львові на місці історичної вілли може з’явитися чергова новобудова.

Влада Львова закликає врятувати віллу «Люсія», на місці якої хочуть збудувати висотку.

6 вересня чиновники Львівської міської ради повідомили про те, що досі не досягли спільної мови із ОСББ «Свєнціцького-16», яке є власником напівзруйнованого столітнього будинку (вілли «Люсія») на вул. Свєнціцького, 16, – про це пише ZIK.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко розповів, що місто категорично проти побудови багатоквартирного будинку на місці старої вілли. Місцева влада за те, щоб відновити та зберегти архітектурну пам’ятку.

«З’явилася інформація, що після того, як віллу внесли до пам’яток архітектури, та історичної спадщини, її можуть і хочуть звідти виключити. ОСББ, по факту власники цієї вілли, звернувся у ряд інституцій, щоб виключити її з цього списку. Хочемо засвідчити, що ми, як міська рада, категорично проти побудови там багатоповерхівки. Тому не дамо жодного дозволу на побудову там чогось іншого, крім віднови вілли. Всі дозволи, які були надані, були надані органами державної влади. Якщо наші першочергові дії не дадуть результату, то ми, як виконком, будемо приймати всі необхідні документи, щоб заблокувати будь-які процеси планування чи будівництва багатоквартирного будинку», – запевнив Андрій Москаленко.

Також заступник міського голови Львова назвав прізвище одного із керівників цього ОСББ – Ігор Скробацький. Він наголосив, що довгий час місто спілкувалося з ним, однак переговори – безуспішні. Цікаво, що за інформацією zaxid.net, Ігор Скробацький є одним із співвласників ресторанів «Голодний Микола» та «Кумпель». Як коментують ситуацію з віллою представники ОСББ, на разі невідомо.

Нагадаємо, у Львові судяться за віллу на вул. Свєнціцького, 16.

Довідка.

Вілла була побудована у 1895-1896 рр. для Юзефа Ольпінського (Jozef Olpiński) на вул. Дверніцького, 16 (конс. №39, нині вул. Свєнціцького) за проектом архітектора Івана Долинського (1852-1916). До 1941-го року тут мешкали, здебільшого, представники польської інтелігенції.

Фото: ZIK, zaxid.net

Цей допис уже прочитано 10 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: