Home » Новини Львова » У Львові запровадять чотириконтейнерне сортування сміття

У Львові запровадять чотириконтейнерне сортування сміття

Сьогодні, 20 червня, на пленарному засіданні Львівської міської ради депутати внесли зміни до ухвали «Про затвердження концепції сортування твердих побутових відходів у м. Львові». За – 43 депутати.

Про це повідомив Інформаційний портал депутатів ЛМР.

Метою внесення змін є поступове скорочення загальних обсягів утворення ТПВ у м. Львові, впровадження належного сортування відходів для створення необхідних передумов до повного збирання, вивезення та перероблення побутових відходів з розміщенням на полігонах лише не перероблюваного залишку.

Як повідомила голова комісії екології та природокористування ЛМР Ірина Ошак, ухвала передбачає розширення поняття сухої фракції і виокремлення скла як найбільш дороговартісної і цінної вторсировини.

«Окрім цього, ми передбачаємо ряд завдань для органів місцевого самоврядування для написання відповідних програм, оновлення Стратегії поводження з ТПВ. Також змінюємо терміни виконання, оскільки вони не виконані у визначений час».  

Керівник ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря зазначив, що пропонується затвердити Концепцію сортування ТПВ, яка полягає у сортуванні твердих побутових відходів на такі фракції:

мокра фракція (органічні відходи) – садові відходи (скошена трава, дрібні гілки) та харчові відходи (рештки овочів та фруктів, залишки їжі, шкаралупи); суха фракція:  пластик, макулатура (газети, каталоги, журнали, зошити, книжки, офісний папір і картон), метал, комбінована упаковка (упаковка з-під молока, соків тощо), скло, змішані відходи, небезпечні для довкілля відходи – відходи електронного та електричного обладнання, ртутьвмісні, великогабаритні та дрібні побутові відходи.

«Це дуже своєчасне рішення, бо місто готується до визначення нових надавачів послуг (перевізників) і ці умови мають бути враховані в конкурсних завданнях. Ми вводимо чотириконтейнерну систему  – сухі відходи, мокрі, скло і залишкові відходи. Звичайно, систему можна далі розвивати, але головне – охопити всю міську систему поводження з ТПВ».

За словами Ірини Оршак, розподіл відходів на фракції дасть змогу правильно сформувати технічне завдання для перевізників. 

«Як відомо, з 1 липня вивезення сміття область передасть Львову і, відповідно, буде оголошуватись новий конкурс для перевізників. І ми повинні правильно сформувати технічне завдання для перевізників щодо того, які вони повинні мати контейнери, техніку і засоби для вивезення посортованого сміття. 

Крім цього, в концепції ми зазначили ряд програм і документів, які мають напрацювати департамент поводження з ТПВ і ЛКП «Зелене місто» для того, аби ця концепція запрацювала і запровадилось сортування у Львові. До того поки буде побудований сміттєпереробний комплекс, до тої далекої, але так бажаної перспективи   побудову полігону для зберігання ТПВ до того часу ми повинні запровадити сортування, масштабну просвітницьку кампанію».

Згідно з ухвалою, департамент з питань поводження з відходами має забезпечити:

– наявність майданчиків для збору твердих побутових відходів з необхідними контейнерами та урнами.

– розробити, подати на затвердження виконавчого комітету та забезпечити впровадження окремої Схеми розміщення майданчиків для збору великогабаритних та дрібних будівельних відходів.                                                                             

– спільно з Департаментом житлового господарства та інфраструктури та Львівським комунальним підприємством «Зелене місто»: розробити та подати на затвердження виконавчого комітету Схему санітарної очистки міста Львова

Цей допис уже прочитано 80 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: