Home » Новини Львова » У Львові триває реконструкція площі Двірцевої

У Львові триває реконструкція площі Двірцевої

Навесні цього року було розпочато ремонтні роботи на площі Двірцевій.

У проекті передбачено покращити інфраструктуру громадського транспорту, збільшити кількість зупинок, облаштувати громадський простір, встановити сучасний фонтан тощо. Станом на сьогодні, 6 серпня, всі роботи виконують за графіком, тому до кінця року планують відновити рух трамваїв до Головного вокзалу.

«Сьогодні в мене оптимізму набагато більше, ніж коли ми були тут минулого місяця. До кінця листопада гості й мешканці міста зможуть під’їхати трамваєм фактично до входу на вокзал. Роботи надзвичайно складні. Зараз в проекті є також реконструкція вулиці Чернівецької. Спробуємо зробити одну частину цієї вулиці. Тому: площа, нормальний під’їзд трамваями, одна полоса вул. Чернівецької, стоянка для громадського транспорту та автобусів міжнароднародного сполучення і плюс має бути фонтан» — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Чимало робіт вже позаду. Згідно з інформацією ЛКП «Львівавтодор», зараз на площі Двірцевій демонтувано стару бруківку, замощено гранітною плиткою ділянку вздовж будівлі вокзалу, прокладено нову телефонну каналізацію зв’язку та новий водопровід, а також триває демонтаж та заміна старої трамвайної колії на нову.

«На сьогодні повністю завершено роботи з інженерними мережами, тобто це вода, каналізація, телефонна каналізація. Також в значній кількості зроблені трамвайні колії і влаштований дорожній одяг (одно- або багатошарова конструкція проїзної частини дороги, яка сприймає навантаження від транспортних засобів і передає його на ґрунт земляного полотна – ред.). Тривають роботи із замощення площі плиткою, облаштування громадських зупинок. Від початку реконструкції було демонтовано старе дорожнє покриття, інженерні мережі, колії» —інженер з інженерних мереж ТзОВ «Онур» Віктор Онищук.

У планах також створити пішохідну зону вздовж вул. Чернівецької до вокзалу, збільшити площу скверу, облаштувати підземний паркінг, велопарковки, встановити сучасний фонтан та збільшити кількість зелених насаджень. Рух транспорту та пішоходів планують розділити на смуги, призначені і для таксистів, і для приватного та громадського транспорту, а також для трамваїв.

«Права частина площі буде призначена для громадського транспорту, а ліва – для таксі, приватного транспорту. Простір перед центральним входом на вокзал буде пішохідним. Таким чином, нами передбачено вирішити проблему хаотичного паркування і невпорядкованого руху транспорту. Автівки, автобуси та трамваї їхатимуть виключно за своєю траєкторією, а зупинятимуться лише там, де дозволено. Ми вивчали те, як організовані вокзальні площі за кордоном, тому цей досвід ми внесли у проект» — директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід

На час ремонтних робіт кінцеву зупинку трамваїв № 1, 4, 6 та 9 перенесено з Залізничного вокзалу до ТРЦ Скриня.

У Львові триває реконструкція площі Двірцевої У Львові триває реконструкція площі Двірцевої У Львові триває реконструкція площі Двірцевої

Ілона Орнат

 

 

Цей допис уже прочитано 82 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: