Home » Новини Львова » У Львові святкують День Соборності

У Львові святкують День Соборності

У День Соборності у Львівській області відзначали 100-річчя Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Міста і села Львівщини замойоріли синьо-жовтими прапорами, які символізують наші перемоги та єдність.

“У всіх храмах Львівщини відбулись молебні за Україну, за її єдність та незалежність. У програмі святкувань 100-річчя Злуки УНР та ЗУНР — покладання квітів і запалювання лампадок на могилах видатних діячів та борців за волю і єдність України, зокрема, до місця поховання Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича, Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» Олександра Тисовського, воїна УГА Степана Левицького, а також новітніх героїв України – бійців АТО, які загинули, захищаючи цілісність своєї держави на Донбасі”, – зазначила речниця облдержадміністрації Ольга Матейчик.

На площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбулися мистецьке дійство “100-річчя Соборності” та громадське віче. На одній з історичних будівель міста відкрили меморіальну дошку, присвячену 100-річчю формування першого Львівського піхотного полку імені князя Лева.

У школах області пройшли уроки патріотизму, під час яких розповідали про Українську революцію 1917–1921 років як важливий досвід державотворення.

Щоб відсвяткувати цей день, у кожній львівській школі створили живий ланцюг.

О п’ятій вечора на площі перед пам’ятником Шевченку розпочнеться громадське віче та акція «Живий стяг Соборності». А о шостій святкування перенесуть на площу Ринок.

Фото: “Історична правда”.

День Соборності 1990 року у Львові.

У Львові святкують День Соборності

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм – 

У Львові святкують День Соборності

Цей допис уже прочитано 135 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: