У Львові на Степана Бандери облаштують перший громадський дощовий сад

У Львові на перетині вулиць Бандери і Чупринки створять перший у місті громадський дощовий сад. 

Як зазначається, наприкінці наступного тижня у Львові розпочнуться роботи з озеленення громадського простору на перетині вулиць Бандери і Чупринки, біля Львівської Політехніки, повідомляє пресслужба ЛМР.

У Львові на Степана Бандери облаштують перший громадський дощовий сад

Зміни клімату

Влітку трикутник між зупинкою та перфорованою бетонною стіною перетворюється на «тепловий острів». Нагріванню сприяють інтенсивний рух транспорту, МАФи, надмір плитки і брак зелені.

Потепління робить простір іще спекотнішим і ще менш комфортним для містян, вважають у громадській організації «Плато», яка займається адаптацією міста до змін клімату і протягом року працювала над концепцією озеленення.

Минулого літа учасники «Плато» вимірювали температуру повітря та поверхонь на цій площі та виявили, що зупинка транспорту нагрівається до 44 градусів Цельсія, бруківка – до 42 градусів, а дах МАФу – до 60 градусів.

Торік проєкт подавали на громадський бюджет, та він не набрав достатньої кількості голосів. Тепер ідею втілюватимуть власними силами за підтримки районної адміністрації. Також закликають львів’ян допомогти інформаційно та матеріально.

Як це виглядатиме?

За проєктом, перфоровану стіну планують озеленити, висадивши в’юнкі рослини: дівочий виноград і плющі. Вертикальне озеленення захищатиме бетон від нагрівання, створюватиме додатковий затінок і зволожуватиме повітря.

У Львові на Степана Бандери облаштують перший громадський дощовий сад

Також створять перший у Львові громадський дощовий сад – композиція з багаторічних квітів. Завдяки багатошаровій дренажній системі рослини збиратимуть та затримуватимуть дощові опади з покрівлі сусіднього будинку.

У Львові на Степана Бандери облаштують перший громадський дощовий сад

Приклади з Мельбурна, Лондона, Чикаґо та Ґданська показують, що така технологія рятує міський простір від підтоплення, зазначають у «Плато».

Приступити до реалізації вирішили 15-16 травня, у Міжнародний день захисту клімату.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 109 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: