Home » Новини Львова » У Львівському університеті тривають ремонтні роботи

У Львівському університеті тривають ремонтні роботи

У Львівському університеті ім. І.Франка планують провести ремонт та реставрацію головного корпусу Львівського університету, а також навчальних корпусів факультету міжнародних відносин, економічного факультету та інших будівель.

Зокрема, уже понад місяць тривають гідроізоляційні роботи, завданням яких є укріпити й убезпечити від руйнування фундамент головного корпусу Львівського університету. Наразі роботи розпочали зі сторони вулиць Університетської та Листопадового Чину, а також у внутрішніх двориках головного корпусу. У найближчих планах – охопити весь периметр історичної будівлі, яка є перлиною всього архітектурного ансамблю Львова.

Проректор з адміністративної та господарської роботи Львівського університету Василь Курляк зазначив, що роботи тривають без особливих труднощів, проте є і перешкоди, з якими стикаються ремонтні бригади.

«Коли ми дійшли до триметрової глибини, почали підходити води четвертинного водоносного горизонту, які доводиться періодично відпомповувати для того, аби змогти провести ремонтні роботи якісно», – зазначив Василь Курляк.

У Львівському університеті тривають ремонтні роботи

За словами проректора, така ситуація ще раз доводить правильність висновків «Геотехнічного інституту», зокрема, щодо неможливості спорудження підземного паркінгу поблизу головного корпусу Львівського університету – на території Парку імені Івана Франка.

Повністю гідроізоляційні роботи, при умові належного фінансування, мають намір завершити до 2019 року. Надалі, за словами проректора, планують розпочати реставраційні роботи вікон і дверей та фасадів головного корпусу. В проекті передбачено також ремонт дахів та внутрішніх двориків навчального корпусу.

Нагадаємо, що ремонт пам’ятки архітектури здійснюють в рамках державного інвестиційного проекту, який передбачає виділення понад 80 мільйонів гривень на реставрацію головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка. Кошти на реалізацію проекту Університет отримуватиме впродовж 2018-2019 років.

Також масштабні ремонтно-реставраційні роботи проводять і в інших навчальних корпусах Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, йдеться про ремонт корпусів географічного факультету (вул. Дорошенка, 41), геологічного та біологічного факультетів (вул. Михайла Грушевського, 4), факультету педагогічної освіти (вул. Туган-Барановського, 7), факультету журналістики (вул. Генерала Чупринки, 49), та Наукової бібліотеки Львівського університету (Драгоманова, 5). Сума, виділена на ці роботи з державного бюджету України на 2018 рік, становить понад 12 мільйонів гривень.

Повідомляє: LN

Цей допис уже прочитано 561 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: