Home » Новини Львова » У львівських бібліотеках побільшало книжок зі шрифтом Брайля

У львівських бібліотеках побільшало книжок зі шрифтом Брайля

Завдяки проекту «Мистецька книга для львівських бібліотек», який створили у громадській організації «Фонд реабілітації незрячих» усі дитячі бібліотеки міста отримали низку книжок, надрукованих шрифтом Брайля. Загалом надруковано 200 примірників.

Торік у Львові виникла ініціатива, щоб створити в місті інклюзивні бібліотеки, які тоді ж поповнили книгами для незрячих читачів.

Цьогоріч ГО «Фонд реабілітації незрячих» надрукувала десять нових літературних творів для дітей. Майже всі книги мають єдиний універсальний дизайн. Одна сторінка надрукована звичайним шрифтом, інша – шрифтом Брайля.

Також в книжках трапляються кольорові рельєфні ілюстрації, які можна відчути на дотик. Додамо, що кожна книга має аудіоверсію, над створенням яких працювало чимало львівських культурних діячів, письменників, поетів та музикантів.

«Нам швидко вдалось цей проект реалізувати. Місто Львів залишається єдиним містом України, усі бібліотеки якого мають книги для незрячих. Мені б хотілося, щоб наш досвід підхопили також інші міста, і щоб його почали впроваджувати на державному рівні» – керівниця Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко.

Авторами усіх книг є львівські письменники та журналісти, серед яких Марічка Крижанівська, Світлана Лінинська, Олександр Зімба, Юрій Винничук, Анастасія Веденська.

Загальна кошторисна вартість проекту Мистецька книга для львівських бібліотек» становить 156 тис. грн, а співфінансування з міського бюджету – більше 90 тис. грн.

«Цей проект є  одним з найкращих. Він реалізується в межах конкурсу, який відбувається щороку. В майбутньому ми тільки радітимемо, якщо до нас такі, а, можливо, ще кращі проекти подаватимуться на конкурс. Ми з радістю будемо їх підтримувати і фінансувати» – начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Загалом, шрифтом Брайля надруковано 200 примірників: 10 літературних творів, тиражем по 20 екземплярів кожен. Книги вже отримали 17 дитячих бібліотек Львова, 2 обласні дитячі бібліотеки, Львівська спецшкола-інтернат 100 для дітей з вадами зору.

 

 

У львівських бібліотеках побільшало книжок зі шрифтом Брайля

Ілона Орнат

журналіст Lemberg News

Цей допис уже прочитано 69 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: