У Грузії нагадали про те, що Саакашвілі є фігурантом декількох кримінальних справ

Парламент Грузії звернувся до депутатів Верховної Ради України з проханням не призначати Михайла Саакашвілі на пост віце-прем’єр-міністра з питань реформ.

Про це повідомляє портал «Обозреватель» на посиланням на офіційний лист спікера грузинського парламенту Арчила Талаквадзе.

Офіційний документ був направлений на ім’я голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова. У Грузії впевнені, що призначення Михайла Саакашвілі на пост віце-прем’єра України з питань реформ негативно вплине на відносини двох країн і істотно затьмарить їх подальшу співпрацю.

Лист, написаний від 24 квітня, містить прохання грузинської сторони щодо розгляду кандидатури колишнього президента цієї країни Михайла Саакашвілі, який може отримати високий державний пост в Україні. У ньому нагадується про те, що у себе на батьківщині ймовірний кандидат на посаду віце-прем’єра України був заочно визнаний винним по ряду резонансних кримінальних справ.

«Його винність у цих тяжких злочинах підтвердили всі три судові інстанції нашої країни. На пана Саакашвілі покладається політична відповідальність за системні провали в сфері прав людини, зловживання службовими повноваженнями, обмеження свободи ЗМІ, порушення прав на власність і створення загрози вільним виборам під час свого правління », – свідчить текст офіційного повідомлення.

У Грузії впевнені, що призначення політика, звинуваченого на батьківщині в низці злочинів, негативно позначиться на майбутню співпрацю урядів двох країн. Парламентарії нагадали про те, що Україна і Грузія є давніми союзниками і звикли прислухатися до думки один одного. Депутати просять прислухатися до них і на цей раз.
Спікер грузинського парламенту нагадав, що офіційні Тбілісі і Київ мають чимало спільних цілей і викликів на світовій арені, які досягаються в тому числі і спільними зусиллями. Це стосується і відновлення територіальної цілісності двох країн, питань їх членства в НАТО і ЄС. Грузинська сторона навіть висловила готовність направити в Україну матеріали кримінальних справ по Саакашвілі і просять Верховну Раду відкласти питання про призначення до вивчення цих документів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 61 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: