Home » Новини Львова » У горах Львівської та у високогір’ї Закарпатської областей очікується небезпека сходження лавин.

У горах Львівської та у високогір’ї Закарпатської областей очікується небезпека сходження лавин.

Львів’ян застерігають про значний рівень небезпеки в Українських Карпатах.У горах Львівської та у високогір’ї Закарпатської областей очікується небезпека сходження лавин. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

Зокрема, синоптики попереджають про частково несприятливі умови в Українських Карпатах та  значний рівень небезпеки  сьогодні, 4 січня. Причиною такої небезпеки є значний приріст снігу в горах. Що слід пам’ятати при сходженні лавин?

Рятувальники радять дотримуватися таких правил:

– Під час катання в горах у жодному разі не можна слухати музику в навушниках, адже ви не почуєте гул від сходження снігового покриву. А це ж додатковий час, який може стати для вас рятівним;

– Пам’ятайте, паніка – це ваш смертельний ворог. Якщо ви побачили сходження лавини, то варто різко збільшити швидкість руху і пологою дугою піти в найближчу безпечну сторону, адже не на всіх ділянках гори кількість снігу сходить однаково. Стрибок вліво або вправо – і ви врятовані. За можливістю можна заховатися за скелю або дерево і лягти на землю.

– Якщо піти від лавини не вдалося, потрібно відразу ж позбутися рюкзака, лиж і палиць, борда. Необхідно захистити голову руками, притиснути коліна до живота, лягти за рухом лавини і дихати через одяг.

– Коли лавина почала зносити, потрібно намагатися виконувати плавальні рухи, створивши простір навколо обличчя та грудної клітини. Це допоможе диханню, коли зупиниться снігова лавина.

– Після зупинки лавини потрібно максимально розсунути руками сніг біля обличчя, зробивши «повітряний мішок», захищаючи руками грудну клітку, щоб при змерзанні снігу зберегти її рухливість.

– Не дозволяйте собі заснути, і пам’ятайте про те, що вас шукають і врятують впродовж деякого часу. Нагадаємо, у випадку небезпеки треба телефонувати до Служби порятунку «101».

Фото: Надзвичайна ситуація

У горах Львівської та у високогір’ї Закарпатської областей очікується небезпека сходження лавин.

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 129 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: