Home » Новини Львова » У Дрогобичі відкриють «Вікно життя» для покинутих немовлят

У Дрогобичі відкриють «Вікно життя» для покинутих немовлят

У Дрогобичі планують  відкрити «Вікно життя» – спеціальний пункт, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити своє немовля.

Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Дрогобицької міської ради.

Як було вирішено за результатами спільної наради, «Вікно життя» облаштують на базі КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» та функціонуватиме воно цілодобово. Тут дитину, від якої відмовляється жінка, зможуть швидко обстежити і надати необхідну медичну допомогу. Якщо немовля є здоровим, то згодом його передають у дитячий будинок.

Анонімне залишення дитини прирівнюється до факту відмови матері від дитини у стаціонарі і не передбачає кримінальної відповідальністі. Важливим є те, що впродовж двох місяців матір може повернутися за своєю дитиною.

За словами головного лікаря КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» Володимира Штогрина, за 2016 рік, на щастя, не зафіксовано жодного випадку відмови матері від дитини. За попередні роки було зафіксовано 3 таких випадки.

Однак, як інформують у Дрогобицькій міській раді, декілька років тому траплялися поодинокі жахливі випадки, коли немовлят знаходили мертвими, після того як матері залишали їх на малолюдних територіях, у полях чи біля смітників.

Фінансові витрати на облаштування «Вікна життя» бере на себе ГО «Рух за життя». Проте, представники ГО «Рух за життя» звернулися до керівництва міста з проханням виділити приміщення на безоплатній основі. Організаційні роботи виконуватимуться спільно з дирекцією КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок».

Цей допис уже прочитано 438 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: