У Дрогобичі реставрують дзвіницю церкви Воздвиження Чесного Хреста (ФОТО)

У Дрогобичі відновили роботи з реставрації дерев’яної дзвіниці XVII ст. церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка є однією з найстаріших і найкращих зразків галицької сакральної дерев’яної архітектури.

Перші протиаварійні роботи розпочали ще минулого року. Як повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, цього року з обласного бюджету за Програмою збереження культурної спадщини на цей об’єкт скерують мільйон гривень.

У Дрогобичі реставрують дзвіницю церкви Воздвиження Чесного Хреста (ФОТО)

«Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Переможцем тендеру і підрядником на об’єкті є ТОВ «В.Ф.Ф.». Надати послуги він зобов’язався за 2 мільйони 251 тисячу гривень. На підготовчі роботи у 2019-му пішло 458 тисяч гривень. Також за ці гроші закупили будівельні матеріали для реставрації, встановили риштування», — повідомив Юрій Холод.

Реставраційні роботи відновили 10 червня. Майстри розпочали маркування найбільш аварійних ділянок дзвіниці та укріплення фундаменту по периметру пам’ятки. Після цього верх дзвіниці розберуть та вирівняють її каркас.

У Дрогобичі реставрують дзвіницю церкви Воздвиження Чесного Хреста (ФОТО)

Директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун розповіла ZAXID.NET, що дзвіниця була не просто в поганому стані, а в аварійному стані, набагато гіршому, ніж сама церква. Вона похилилася, тому вирішили реставрувати насамперед її. До кінця реставраційного сезону (осені) з роботами мають впоратися, хоча фінансування на всі необхідні роботи наразі бракує.

У Дрогобичі реставрують дзвіницю церкви Воздвиження Чесного Хреста (ФОТО)

Дерев’яна дзвіниця приблизно 1661 року будівництва входить в комплекс пам’ятки архітектури національного значення церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка вважається однією з найкращих зразків галицької дерев’яної архітектури, та сама теж потребує ремонту. Зараз церква не служить храмом, вона належить до музею «Дрогобиччина». Хоча доступ до неї ускладнений тим, що вона розташована на території місцевої частини ДСНС. Воздвиженська церква здавна була храмом солеварів, адже поруч розташований найстаріший промисловий об’єкт України — Дрогобицька солеварня. Недалеко від них є ще одна дерев’яна церква Святого Юра зі списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Директор ТІЦ Дрогобича Ігор Чава розповів ZAXID.NET, що до храму можна потрапити через територію ДСНС, але спочатку треба придбати квиток у церкві Юра. На майбутнє планується організувати окремий від рятувальників вхід на територію пам’ятки.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 52 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: