Home » Культура » У домі Шептицьких відкрили нову виставку “Молитва до Митрополита. Софія”

У домі Шептицьких відкрили нову виставку “Молитва до Митрополита. Софія”

Мистецька колекція “Софія” в рамках проекту “Молитва до митрополита” переїхала в колишній маєток Леона і Ядвіги Шептицьких, що на вул. Зеленій, 24 у Львові.  

Про це повідомили у Львівській обладміністрації.
Упродовж червня – серпня в маєтку родини Шептицьких організовують низку подій, які розкриють невідомі сторінки історії роду.

Зокрема, 9 липня відбулася зустріч з Любою Сорокою, яка розказала про життєвий шлях і творчу долю графіка Богдана Сороку. Під час лекції можна було оглянути роботи художника.

11 липня авторка 5-томника “Мойсей українського духа” Ольга Михайлюк розповість про постать Митрополита Андрея в долі українських художників.

У понеділок, 15 липня, на поетичний вечір запрошує викладач латини Андрій Содомора. 16 липня на зустріч завітає заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан, який розкаже про створення музею, його минуле і сучасність. 17 липня лекцію “Тюремний та пересильний період архімандрита Климентія Шептицького в світлі архівних документів Володимирської тюрми” прочитає Руслана Буряк.

22 липня організують зустріч з головним героєм фільму “Поводир” Антоном Гріном, внуком художника Богдана Сороки, який зіграє цього вечора на саксофоні. А соло на скрипці виконає Соломія Сорока, професорка Ґошенського університету, що в штаті Індіана, а також викладачка на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та у квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США.

23 липня дослідниця і перекладачка листів з французької мови графині Софії з Фредрів Шептицької Богданна Мончак розповість про досвід перекладу, особисті переживання та вплив на своє життя цих листів. Цього ж вечора Ореслава Хомик, голова Союзу Українок України, запрезентує разом з молодими дослідницями Юлією Шевик й Олею Галай багатолітню працю з молоддю в багатьох регіонах України з дослідження життя і діяльності митрополита Андрея Шептицького.

Також до середини серпня ще заплановано зустрічі з доктором Іваном Матковським, о Андрієм Стадницьким (парохом с. Прилбичі, родинним селом родини Шептицьких), Наталею Звольською, М. Гупало та іншими лекторами.

Усі лекції у Львівській науково-педагогічній бібліотеці, що на вул. Зелена, 24, розпочинаються о 17:00. Організовує події авторка проекту “Молитва до митрополита. Софія” Олена Білоус.

Цей допис уже прочитано 81 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: