Home » Новини України » У БІЛОРУСІ ЗААРЕШТУВАЛИ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА.

У БІЛОРУСІ ЗААРЕШТУВАЛИ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА.

Це вже не перший інцидент з українцями в Білорусі.

У Білорусі затримали власного кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка. Про це у п’ятницю повідомив у Facebook голова Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія:
У БІЛОРУСІ ЗААРЕШТУВАЛИ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА.
Також видання Укрінформ повідомляє, що заступник головного редактора у Дирекції інформаційного мовлення та завідувач редакції закордонної кореспондентської мережі НСТУ Світлана Мялик підтвердила факт затримання журналіста:
У БІЛОРУСІ ЗААРЕШТУВАЛИ УКРАЇНСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА.

Це вже не перший інцидент з українцями в Білорусі, – пише видання Укрінформ.  Так, 24 серпня у цій країні зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Юнак поїхав у Білорусь зустрітися з дівчиною, з якою, за словами його батька, познайомився в інтернеті. Білоруські силовики тривалий час заявляли, що Гриба у них немає. Проте згодом прикордонники визнали факт перетину ним українсько-білоруського кордону. Пізніше з’ясувалося, що Гриб перебуває в краснодарському (!)  СІЗО №5 за звинуваченням у тероризмі. Правоохоронні органи Краснодара заарештували Гриба до 17 жовтня.

Павло є сином колишнього українського прикордонника Ігоря Гриба. За його словами батька, 19-річний Павло познайомився з дівчиною в соціальній мережі. 24 серпня вони домовилися зустрітися в Гомелі, хлопець їхав з України, а дівчина – з РФ. Коли юнак перестав виходити на зв’язок, Ігор Гриб дізнався, що його син знаходиться в розшуку по ст. 205 КК РФ (терористичний акт) – ініціатором справи є ФСБ РФ по Краснодарському краю Сочі. Дівчина з якою спілкувався в мережі Гриб зізналася, що дійсно запросила хлопця до Білорусі за наполяганням співробітників ФСБ Росії. Вона також знаходиться під слідством. З тієї ж статті, що і Павло – терористична діяльність:

“Все було підлаштовано. Мене туди шантажем направили, в Білорусь. Ми піднімали такі теми, як націоналізм чи щось подібне. Ну, взагалі-то і проти мене справу порушено. Можна сказати, що через розмову з ним тоді і… Я ось про це не можу розповідати, тому що підписала папір про нерозголошення “, – сказала дівчина.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, після з’ясування всіх обставин викрадення з Білорусі Павла Гриба МЗС визначиться щодо необхідних кроків стосовно гарантування безпеки українських громадян на території сусідньої республіки. 

Фото: Експрес – онлайн

Цей допис уже прочитано 451 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: