Home » Новини України » У Авакова анонсували введення надзвичайного стану: комендантська година і сувора ізоляція

У Авакова анонсували введення надзвичайного стану: комендантська година і сувора ізоляція

Радник голови МВС попередив про введення жорстких заходів протидії коронавірусу. Пише Сьогодні.

У Міністерстві внутрішніх справ України попередили про серйозне посилення карантинних заходів і введення надзвичайного стану.

Про це у Facebook повідомив радник голови МВС Іван Варченко.

“Як Україна переможе коронавірус? Виходячи зі світового досвіду, прогнозую: в найближчі дні в Україні повинні бути введені заходи надзвичайного стану. По всій території країни”, – заявив він.

Варченко додав, що введення режиму надзвичайної ситуації в Київській, Чернівецькій і Житомирській областях уже дозволяють психологічно підготувати українців до такого кроку.

“Дуже скоро активна і відповідальна меншість громадян перетвориться в вирішальну більшість, яка змусить легковажних ідіотів усвідомити серйозність загрози. Припиняться жарти, сміх і політична істерика з приводу коронавіруса. Для цього не потрібні будуть колони катафалків в нашій країні”, – запевнив він.

У Авакова анонсували введення надзвичайного стану: комендантська година і сувора ізоляція

Радник глави МВС припустив, що продовжить роботу бізнес, “критично необхідний для життєзабезпечення країни. Критично необхідний!”

 

“Без нової сукні, штанів, трусів чи шкарпеток, без нового авто чи походу в кафе, пару місяців люди переживуть. Ті, хто цього не розумітиме, нестимуть суворе покарання”, – попередив Варченко.

За його словами, “буде встановлено особливий порядок розподілення продуктів харчування. Буде проведено мобілізацію ресурсів підприємств, організацій та установ” .

“Буде здійснено переорієнтацію окремих підприємств на виробництво необхідної продукції (медпрепарати обладнання тощо). Оперативні штаби з протидії пандемії матимуть право на швидке усунення керівників державних підприємств, організацій та установ, у разі неналежного виконання ними завдань”,- заявив він.

За словами Варченка, також буде обмежена свобода пересування, свобода в’їзду і виїзду в окремі населені пункти і на території.

“Люди перестануть їздити на роботу в офіси та організації, на підприємства, які не є критично необхідними. Їздити у громадському транспорті будуть лише медики, військові, правоохоронці, аптекарі, рятувальники, продавці продуктових магазинів та співробітники комунальних служб і систем життєзабезпечення. У крайньому разі – громадяни дорогою до аптеки чи продуктового магазину”, – припустив радник.

Крім того, планується, що “непрацюючі пенсіонери будуть сидіти вдома. Абсолютна більшість українців буде сидіти вдома. Зі штрафами за порушення цього обмеження”.

“Походи у гості, вечірки з друзями, проведення родинних заходів за межами кола людей, з яким живете в одній оселі, буде заборонено. Діти не будуть гуляти вулицями та парками. Дорослі, включно зі спортсменами, не будуть бігати вулицями. Правила здорового способу життя на ближчі місяці категорично зміняться”, – додав Варченко.

За словами радника голови МВС, можливо також введення комендантської години.

“Покупці не заходитимуть в аптеки. Провізори отримуватимуть розрахунок і виноситимуть медикаменти громадянам, які стоятимуть у черзі на вулиці, на відстані мінімум півтора метра один від одного. Так само робитимуть продавці маленьких продуктових крамниць“, – сказав він.

Він також додав, що “радикально зменшаться об’єми роздрібних готівкових розрахунків. Розрахунок у магазинах – картками. Це стане оперативним завданням для банківської системи”.

“Лікарі доїжджатимуть на виклики, навіть без ознак вірусних захворювань, у повному протиепідемічному обладунку, без ризику потрапити на двотижневий карантин. Право на приватність власного життя, особисті дані, таємниця пересування частково поступляться місцем і будуть підпорядковані праву громадян на життя та здоров’я”– заявив Варченко.

Він попередив, що його слова – “не апокаліптичні прогнози з метою додати переляку та паніки”.

Це – перелік ефективних державних заходів та соціально відповідальної поведінки громадян, які дозволяють долати коронавірусну загрозу. <…>Поразка демократії? Ні! Перемога здорового глузду! Щоб не розраховуватися тисячами життів за втрачений час і легковажність”, – додав радник глави МВС.

Журналісти Lemberg News перевірили сторінку Івана Варченка, але пост не знайшли. Про те інші ЗМІ вказують посилання, яке недоступне.

У Авакова анонсували введення надзвичайного стану: комендантська година і сувора ізоляція

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не бачить необхідності на даний момент вводити комендантську годину через карантин для запобігання поширенню коронавіруса, про який  заявив радник міністра МВС.
Про це він сказав Українським Новинам.

“Не зараз … Сподіваюся, розвиток вірусу не буде таким”, – сказав міністр, відповідаючи на питання, яка ймовірність введення комендантської години в Україні.

Іншої інформації міністр не надав.

Цей допис уже прочитано 10068 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: