Home » Новини України » Ціну на електрику планують підвищити на 16,2%.

Ціну на електрику планують підвищити на 16,2%.

Це випливає з порядку формування оптово-ринкової ціни електричної енергії, що оприлюднено на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Про це повідомляє Економічна правда. 

Підвищення має відбутися у два етапи. Згідно з оприлюдненими даними, планується підвищити оптово-ринкову ціну з 1 січня на 9,5%, з 1 квітня –  ще на 6,1%.

Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус, представник “Арселор Мітал Кривий Ріг” звертався до голови НКРЕ Дмитра Вовка з пропозицією не здійснювати такого підвищення, бо “для бізнесу електроенергія і так неадекватно дорога”.

“Тим більше враховуючи, що понад 50% електроенергії – від Енергоатому, який віддає її по найнижчому у світі тарифу 0,47 грн”, – написав він.

Також Андрій Герус зазначив, що пропонується встановити ціну вугілля у тарифі на рівні 2854 грн за тонну – це у 2,6 рази більше, ніж 2 роки тому.

Нагадаємо, група ДТЕК Ріната Ахметова контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

Тобто на ДТЕК перепаде близько 10 млрд грн із загальної суми, яку додатково отримають енергетики.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

Після введення в дію “роттердамської” формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU.

Співвласником ICU був раніше звільнений міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішний очільник НКРЕКП Дмитро Вовк.

В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”.

Фото: Про все

Цей допис уже прочитано 502 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: