“Центренерго” заблокувало поставки вугілля Львівсько-Волинського басейну, – експерт

За словами Волинця, ситуація вимагає термінового втручання керівництва області та держави.

Відмовою від схеми зустрічних поставок, що забезпечує збут продукції західноукраїнських вугледобувних підприємств ДП “Львіввугілля” і ДП “Волиньвугілля”, державна компанія “Центренерго” руйнує вертикальну інтеграцію державних шахт і державних станцій, що загрожує роботі західноукраїнських шахт. Таку думку висловив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своєму Facebook, пише РБК-Україна.

“Завжди була така схема – щоб заощадити на транспортуванні, державні західноукраїнські шахти своє вугілля везли на “ДТЕК Західенерго”, а у вугілля ДТЕК з Павлограда та Добропілля – на “Центренерго”. Знаю, що протягом минулого року “Центренерго” вимагало від ДТЕК збільшити обсяги видобутку для себе до 250 тис. тонн в місяць, це 3 млн тонн вугілля на рік. І ось тепер відмовилися від цього вугілля, яке додатково закладалися лави”, – написав він.

Волинець підкреслює, що ситуація вимагає термінового втручання керівництва області та держави, інакше протестів шахтарів не уникнути. “Якщо “Центренерго” відмовляється від продукції “Павлоградвугілля” та “Добропіллявугілля”, то ДТЕК його повезе на своє “Західенерго”. Відповідно, шахтарів Львівсько-Волинського басейну буде нікуди збувати свою продукцію. Такі ж проблеми виникнуть і у державних шахт “Селидіввугілля” та “Лисичанськвугілля”, – застеріг він.

Цей допис уже прочитано 790 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: