Home » Авторські матеріали » ТОП-5 міфів про вакцинацію

ТОП-5 міфів про вакцинацію

Під час епідемії кору вакцинація є болючим питанням, яке розділяє українців на два табори.

Одні вважають введення вакцини єдиним шляхом убезпечити себе від хвороби, інші стверджують, що такий захист шкідливий. Тож до кого дослухатись, і наскільки ґрунтовними є аргументи противників вакцинації?

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, на своїй сторінці у Facebook коментує найпоширеніші міфи про вакцинацію:

  1. Введення трикомпонентної (тривалентної) вакцини шкідливе.

ТОП-5 міфів про вакцинацію

Як відомо, противники вакцин пояснюють такі міфи гіперімунізацією — мовляв, вакцинація може перенавантажити імунітет.

«Таке хибне сприйняття сформувалось через уявлення — що більше мікробів потрапляє в організм, то сильніше перевантажується імунна система. Однак, це твердження суттєво недооцінює силу імунної системи та, навіть навпаки, переоцінює кількість “чужорідної” речовини — антигенів, що містять вакцини. Мікроби, що є причиною того самого болю у горлі або застуди дають дитині більше антигенів, ніж будь-яка вакцина.

Так само нічим не загрожує вакцинація людям, у яких уже сформувався імунітет до хвороби. Це безпечно і не має негативних наслідків. Тому, наприклад, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень — вакцинуйте дитину, щоби забезпечити їй необхідний захист,» – пояснює Уляна Супрун.

Докладне руйнування міфу тут: https://goo.gl/PDpPEu

  1. Вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору.

ТОП-5 міфів про вакцинацію

Уляна Супрун запевняє, що дослідження спростовують це твердження:

«Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих “періодів ризику” після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок — вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій».

Більше про міф тут: https://goo.gl/xvbvsW

  1. Вакцини мають відповідати “імунним потребам нації”.

ТОП-5 міфів про вакцинацію

Люди, які пропагують цей міф, вважають, що краще користуватися вакцинами вітчизняного виробництва, аніж тими, що закуповують за кордоном.

«Але, як не буває жодних “імунних потреб нації”, так хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії.

У виробленні вакцини ключове — не країна, не національна приналежність людей, яким вона вводиться, а якість та вимоги до виробництва, що за останні 15-20 років стали ще більш жорсткими,» – запевняє Уляна Супрун.

Також в.о. міністра охорони здоров’я зауважує, що цей фейк розповсюдив у мережі народний депутат: https://goo.gl/NjZgx5

  1. Вакцини викликають аутизм

ТОП-5 міфів про вакцинацію

«Вакцинація не призводить до аутизму. Центр контролю та профілактики захворювань у США, медичний інститут Національної академії наук Великобританії та британська Національна служба охорони здоров’я провели дослідження та спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму,» – стверджує очільниця міністерства охорони здоров’я.

Окрім того, Уляна Супрун наводить як аргумент понад десяток досліджень, результати яких спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму (https://goo.gl/ewBuPH).

  1. Вакцинація проти кору заборонена в Японії

ТОП-5 міфів про вакцинацію

В.о. мінстра охорони здоров’я стверджує, що вакцинація у Японії не заборонена. Більше того – в цій країні щеплення проти кору та краснухи (Measles, Rubella – MR) входить до планової вакцинації згідно з японським Календарем щеплень:

«Наразі Японія має високий рівень імунізації проти кору. Так, у 2016 році рівень охоплення вакцинацією становив 97% (перша доза у віці одного року) і 93% (друга доза у 5-6 років), за даними ВООЗ від 20 червня 2018 року».

Більше тут: https://goo.gl/YggpDG

ТОП-5 міфів про вакцинацію

Уляна Супрун також нагадує, що щеплення є найбезпечнішим способом захиститися від інфекційних хвороб, та перелічує медичні протипоказання:

◾Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

◾Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини.

◾Імунітет може не сформуватися при хіміотерапії в онкологічних хворих, при вживанні великих доз стероїдних гормонів, при вживанні ліків, що пригнічують імунітет, при СНІДі.

◾При вагітності не можна робити щеплення КПК та іншими вакцинами, що містять живі віруси, а також якщо були алергійні реакції на аміноглікозиди, введення препаратів крові.

◾БЦЖ не роблять, якщо дитина при народженні важить менше 2,5 кг, інфікована туберкульозом чи має дефекти системи фагоцитозу;

◾ОПВ (жива поліомієлітна вакцина) не вводиться, якщо є тяжкі форми гіпогаммаглобулінемії (стану імунодефіциту) чи хтось із членів сім’ї має протипокази до цієї вакцини.

Отже, перед тим, як робити висновки стосовно шкоди вакцинації, варто перевірити істинність тих фактів, на які опираються її противники. Адже від цього залежить не лише ваше здоров’я, а й здоров’я тих, за кого ви відповідаєте.

Підготувала Вікторія Гогой.

Фото: журнал МІСТО, 4mama, Порадимо, Ракурс.

ТОП-5 міфів про вакцинацію

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав. 

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм – 

ТОП-5 міфів про вакцинацію

 

Цей допис уже прочитано 79 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: