Home » Новини України » Томос про автокефалію єдиної православної церкви Україна отримає 6-го січня!

Томос про автокефалію єдиної православної церкви Україна отримає 6-го січня!

Є інформація про імовірних кандидатів на місце голови помісної церкви.

Томос про автокефалію єдиної православної церкви Україна отримає 6-го січня!

Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року, заявив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) після закінчення архієрейського собору цієї церкви у Києві, – повідомляє “ВВС Україна”.

УПЦ КП провела 13 грудня свій архієрейський собор для підготовки до об’єднавчого собору та визначила єдиного кандидата від себе на пост предстоятеля майбутньої церкви.

“Томос Вселенського патріарха, за тією інформацією, яку ми отримали, має бути вручений предстоятелю православної церкви України 6 січня”, – сказав архієпископ Євстратій (Зоря).

Він зазначив, що 6 січня у Константинополі “має бути звершена божественна літургія, співслужіння Вселенського патріарха та предстоятеля (помісної церкви), і після цього йому буде вручено томос”. Архієпископ зазначив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на об’єднавчий собор 15 грудня. Кожен візьме з собою двох осіб: одного клірика та одного монаха чи мирянина. Саме так, як і раніше визначив Вселенський патріарх.

В українських ЗМІ найімовірнішим претендентом на посаду предстоятеля майбутньої церкви у разі відмови Філарета називають його намісника митрополита Епіфанія (Думенка), – пише “ВВС”.

Фото: з сайту ВВС

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 85 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: