Сильні, відважні та хоробрі: сьогодні Україна відзначає День рятівника

Щорічно 17 вересня відзначається День рятувальника України – свято співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Найчастіше співробітників ДСНС України асоціюють із пожежниками, проте це не так. Серед рятувальників у штаті НС є медики, верхолази, водолази, водії та інші кваліфіковані фахівці, кожен із яких знає, що його професія пов’язана з ризиком для здоров’я та життя, але вони готові ризикувати заради порятунку інших, пише НВ.

День рятувальника України: історія свята

День рятувальника був заснований указом президента Віктора Ющенка в 2008 році. Датою свята було обрано 17 вересня, оскільки в цей день відзначається церковне свято на честь ікони Божої Матері «Неопалима купина». Ця ікона захищає від пожеж і різних лих, що перегукується з роботою рятувальників, відзначає УНІАН.

День рятувальника у 2022 році

Після початку повномасштабної війни українські рятувальники щодня рятують сотні життів. Саме вони допомагають жертвам обстрілів вибратися із завалів, ліквідовують пожежі та розшукують загублених людей. Все це рятувальники роблять з ризиком для свого життя. Рятувальниками України працюють не тільки люди, але навіть тварини, такі як пес Патрон.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: