Sweet november.

10 книг, які потрібно читати в листопаді.

Кажуть, що листопад – найнеприємніший місяць у році. То дощ, то сніг. Холод, який пробирає до кісток. Не зігрівають ні теплі чаї, ні навіть зимовий одяг. Так би мовити, перехідний місяць, коли ще згадуєш про жовтневе бабине літо, а до зими ще не готовий.

Проте, все ж, листопад – це та ж чудова осінь зі всіма її невід’ємними атрибутами. І щоб тепло було і в серці, і в душі, пропонуємо вам 10 книг, які повинні зробити холодні дощові вечори затишними, і які допоможуть по-справжньому цінувати те, що в нас є тут і зараз.

Ми пропонуємо різні книги: від художньої літератури та казок до психології та саморозвитку!

 1. «Емма» (Джейн Остін):

  Sweet november.

Легкий в читанні, захоплюючий і водночас спокійний роман відомої англійської письменниці. За час подій, які відбуваються у тихій англійській місцевості Гайбері, герої роману встигають відсвяткувати Різдво, спостерігати з вікон своїх маєтків за осіннім дощем, збирати в червні полуницю, організувати бал! Головна героїня, молода і горда аристократка Емма, переконана, що ніколи не вийде заміж, бо гідного її руки чоловіка просто не існує. Проте, вона не єдина, кого змінює кохання. Про важливість сім’ї, добросусідства та гарних манер.

Якщо ви не шукаєте драми, трагедії, екшену і «гостросюжетних ліній», то ця книга для вас.

P.S. Для читання рекомендується ввімкнути «Полонез» М. Огінського та закутатись у картатий коц. Любов до вівсянки вам гарантована.

 1. «Казки Барда Бідла» (Джоан Роулінг):

  Sweet november.

Навіть, якщо ви не читали жодної книги про Гаррі Поттера, ці казки «підуть» вам легко і швидко. Як і в кожній казці, тут присутня мудрість і мораль. Альтернативний магічний світ існує! З подачі Джоан Роулінг сумнівів у цьому не виникає. Коментарі поттеріанівського професора Дамблдора та неймовірні ілюстрації самої авторки. Хто хоче потішити дитину в собі – книга для вас.

 1. «Проект щастя» (Гретхен Рубін):

  Sweet november.

Слова на обгортці книги говорять самі за себе: «Як я впродовж року намагалася щоранку співати, позбутися мотлоху, з’ясувати стосунки, читати Аристотеля і якнайбільше розважатися». Щастя зараз однозначно у моді. Що не може не радувати. «Знайти себе», «дозволити собі свободу вибору», «уявити себе через п’ять років», «скласти дошку бажань» – всі ці істини відомі кожному, хто брав до рук хоч одну книгу про позитивне мислення або просто переглядав фільм «Секрет». Але чим більше знаєш, тим більше хочеш дізнатися, тим більше запитань з’являється. Багато відповідей – у цій книзі. План на листопад – бути усім задоволеним!

 1. «Хмари» (Іван Нечуй-Левицький):
  Sweet november.

Українські студенти-семінаристи. Київ. Батюшки. Знову Київ. Про студентів із різних сімей. Про вірну любов і розрахунок. Про те, як охайному і відповідальному українському студенту жилося в семінарії з вайлуватим «москалем», і як склалися їхні долі. Чудова українська мова, якою писав Нечуй-Левицький, ще довго залишиться у вашій пам’яті, а окремі слова самі собою вкореняться у вашу повсякденну розмову.

P.S. Обережно. Після цієї книги вам може раптово захотітись переїхати до Києва. Або хоча би навідатись туди.

 

5. «Викинь мотлох із життя» (Марі Кондо):

Sweet november.

Ні, ми не відстали від життя. Просто це книга, яку завжди треба тримати вдома на видному місці. Вона актуальна будь-коли. Усім відомо, що все починається з думки. Але думка повинна перетворюватися в дію. Ця книга – це книга про дію. І тут все починається з вашого дому, який є вашою маленькою державою, де пануєте лише ви. Створюйте затишок, комбінуйте, змінюйте.

P.S. Найкраще підходить для читання в суботу – на випадок, якщо у вас з’явиться раптовий порив зробити «велике пересування меблів» або генеральне прибирання.

 1. «Френні і Зуї» (Дж. Селінджер):

  Sweet november.

Ми звикли асоціювати Джерома Селінджера із його найвідомішим твором «Ловець у житі». Проте, це не єдина всесвітньо відома його книга. Френні і Зуї – це рідні брат і сестра, які живуть зі своїми батьками у Нью-Йорку в середині 1950-х.  І якщо ви раптом вирішили, що у вас осіння депресія або просто все набридло, то після цієї книги, ви побачите, як насправді виглядає фізичне і духовне виснаження. Захопившись фанатичними релігійними текстами, Френні Гласс відмовляється вірити, що в світі існує щирість і правда. Вона навіть вирішує, що їй не можна бути актрисою, бо вона любить славу. А це, на її погляд, нескромно. Зуї, який переживав те саме, але раніше, намагається допомогти сестрі розібратися в собі. Якщо ви  – справжня зануда, любите детальні описи обстановки, людей, їх зовнішності і натури, і мучитесь невимовними питаннями – вам сюди. Ця книга найбільше імпонує листопаду.

 1. «Гаррі Поттер і Таємна Кімната» (Джоан Роулінг):

  Sweet november.

Чому саме друга частина «Поттеріани»? Можливо тому, що на задній обкладинці зображений автомобіль з Роном і Гаррі в купі жовтого листя у Зачарованому Лісі.

Щодо самої книги – слова тут зайві. Просто почніть читати, скільки б років вам не було.

 1. «Мистецтво мріяти: Як отримати те, чого насправді бажаєш» (Барбара Шер):

  Sweet november.

Зазвичай купується у комплекті із «Викинь мотлох із життя».

Книгу варто починати читати вранці у вихідний день. Бо потім відірватися дуже важко. Або ж, коли вам пощастило на тиждень прихворіти і всю негоду за вікном відігріватися вдома. Політ фантазії, всі ваші дитячі мрії,  всі можливі варіанти сценаріїв вашого життя – ви повинні згадати все. При чому, зробите ви це легко і з задоволенням, бо автор пише цікаво і зрозуміло. Уявіть, що ви стоїте на місці і не знаєте, що робити. Але тут вам вручають в руки папірець з розписаною покроковою інструкцією ваших подальших дій. Вперед! Змінювати життя на краще ніколи не пізно!

P.S. Великий блокнот і ручка (або ноутбук) – обов’язкові.

 1. «20 уроков стиля от мадам Шык» (Дженифер Скотт):

  Sweet november.

Бестселер «New York Times» – розповідь американки про життя в паризькій сім’ї.

Для щастя і гармонії – не потрібно багато грошей. Хороша господиня – це не обов’язково майстриня на всі руки, яка кожного дня готує новий кулінарний шедевр. Модельні параметри і переповнений гардероб – не головний секрет краси та впевненості в собі. Про шарм француженок і затишок їхніх домівок – легко і доступно розповідає мати вже трьох діток та щаслива дружина Дженіфер Скотт.

P.S. Підходить для читання в громадському транспорті – перевірено.

 1. «Джейн Ейр» (Шарлота Бронте):

  Sweet november.

Ще один класичний англійський роман. Проте, на цей раз, більш сповнений різних подій та переживань. Познайомившись з маленькою Джейн, яка виховується в домі неприязної тітки, ми супроводжуємо її впродовж того часу, поки вона не стане самостійною. Строга монастирська школа, начебто, віднайдений спокій, удари долі, і знову по колу. Сирота, яка навчилася прощати, і завжди зберігала в своєму серці любов. Ставте собі дедлайн на Новий Рік і стартуйте вечорами при тьмяному світлі дізнаватися про життя розумної і доброї дівчини, яка не вміла здаватися. Не читається без гарячого чорного міцного чаю з лимоном і без цукру.

Фото: mugglenet.comlavkababuin.com, bookz.ru, bookclub.ua, chitai-gorod.ru, 27.ua, litres.ruhttps://bookz.ru/authors/djennifer-skott/uroki-ma_573.html, bookz.ru, helloblogger.ru, hr.tsu.edu

Цей допис уже прочитано 1242 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: