Home » Новини Львова » Сварка через підземний паркінг перед університетом І.Франка

Сварка через підземний паркінг перед університетом І.Франка

Декілька років Львівська міська рада плануєвтілити проект створення підземного паркінгу на площі перед головним корпусом Львівського національного університету ім. І. Франка.

Дискусії стосовно цього питання не припиняються. Університетська спільнота виступає категорично проти цього плану і має на те ряд вагомих причин.

Вчора, 24 липня, у приміщенні Інституту міста (пл. Ринок, 1) відбувся черговий раунд переговорів  щодо потенційного будівництва цього підземного паркінгу на площі біля університету імені Івана Франка. Представники громадської організації «Центр UA» спільно з КУ «Інститут міста», представниками місцевої влади, студентами, архітекторами, адміністрацією університету та профільними фахівцями обговорили ключові переваги та ризики будівництва паркінгу.

Дискусії відбувалися на високих тонах, оскільки місто виступає «за», а університет «проти» цього конкретного будівництва.

Сварка через підземний паркінг перед університетом І.Франка

“Львівський національний університет ім. І. Франка є категорично проти побудови паркінгу на площі перед університетом. Ні однорівневний, ні багаторівневий, ми не будемо торгуватися кількістю паркомісць. Порушується закон, бо це об’єкт природно-заповідного фонду, де не можна вести ніяких робіт. Це кримінальна відповідальність. А зрізання десятків дерев, задля побудови цього паркінгу – це знищення легенів центру Львова. Вода буде збиратися, парк загине, це неприпустимо. До того ж, це історичне місце, яке є важливим для українського державотворення. Ми не проти паркінгів та інновацій, ми проти саме цього вибору місця для підземного паркінгу», – таку загальну позицію висловили представники університету.

Сварка через підземний паркінг перед університетом І.Франка

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, який також певний час був присутній на публічній консультації, запевнив, що ніхто на перекір громаді робити не буде.

«Ми нікому не збираємося нав’язувати свою думку, але ми керуємося ухвалою сесії ще 2010 року щодо будівництва паркінгів. Цікаво, що до Євро-2012 ніхто не протестував проти паркінгу на цій території. Однозначно, що при затвердженні і погодженні такого будівництва, потрібно буде винесення рішення на розгляд Верховної Ради та Міністерства екології, щоб врахувати всі юридичні нюанси. Моя особиста позиція, що у центрі міста паркінги не потрібні, однак за умови, коли є достатньо паркінгів при в’їзді у центральну частину міста, звідки люди мають можливість пересідати на велосипед і їхати, куди їм потрібно», – сказав Юліан Чаплінський.

Сварка через підземний паркінг перед університетом І.Франка

Також громадськість і чиновники посперечалися про те, чи взагалі фізично можна збудувати на площі перед головним корпусом Львівського національного університету ім. І. Франка підземний паркінг? Головний архітектор Львова запевнив, що можна, мовляв, Геотехнічний інститут провадив дослідження і у багатьох європейських містах, які були у подібних ситуаціях, такі проекти успішно реалізували. Натомість університетська спільнота наголосила, що за висновками експертів – будівництво підземного паркінгу там не рекомендується, через ризики підземних напірних вод, які там пролягають.

У цілому, за словами чиновників ЛМР, містом вже витрачено 1 млн грн на дослідження цього дискусійного питання.

Джерело: ZIK

Цей допис уже прочитано 441 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: