Home » здоров'я » Супрун назвала “тупістю” відмовлятися від вакцини

Супрун назвала “тупістю” відмовлятися від вакцини

На Львівщині зростає кількість випадків захворювання на кір. Відтак, Міністерство охорони здоров’я анонсує кампанію з вакцинації від кору у школах.

У лютому цього року на Львівщині протягом двох тижнів буде проходити спеціальна кампанія із вакцинації дітей віком від 6 до 18 років проти кору. 

Про це на брифінгу у Львові повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За її словами, вже наступного тижня в області розпочнуть планування кампанії з імунізації. Вона триватиме близько місяця і має на меті встановити адреси проживання невакцинованих дітей. Паралельно буде проводитись комунікаційна кампанія — роз`яснювальна робота з батьками, вчителями та медичними працівниками. А від середини лютого – сама імунізація.

Під час кампанії у загальноосвітніх закладах працюватимуть тимчасові пункти щеплень.

Вакцинація здійснюватиметься згідно з чинним законодавством, яке передбачає надання письмової згоди від батьків щодо проведення щеплення, проведення огляду дитини лікарем безпосередньо перед щепленням, що включає загальний огляд, а також вимірювання температури.  У випадку, якщо батьки будуть відмовлятися від щеплень, з ними буде проводитись індивідуальна бесіда. Проте без згоди батьків вакцинацію дітям проводити не будуть.

Сама Супрун коментує – ” є декотрі діти, які мають протипоказники і не можуть бути вакциновані, а ті батьки, які мають дітей, які не мають протипоказників, а вирішують через нерозуміння або на жаль “тупість”, що вони не хочуть вакцинувати своїх дітей, вони ставлять інших дітей в загрозу”

Після Львівщини кампанію з вакцинації дітей будуть проводити в Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській областях, які також мають найвищі показники за кількістю захворювань на кір.

Нагадаємо, у 2018 році на кір захворіли 54 481 людина – 20 204 дорослих та 34 277 дітей. Від ускладнень кору померло шістнадцять людей: дванадцять дітей і четверо дорослих.

Відео:

 

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 154 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: