Суд відмовив Ірині Фаріон у поновленні на посаді професора в Львівській політехніці

Після розгляду справи у Галицькому районному суді Львова, Ірина Фаріон не змогла домогтися поновлення на посаді професора кафедри української мови Інституту гуманітарних наук Національного університету «Львівська політехніка». Суд відхилив її позов і визнав звільнення законним. Про це стало відомо з рішення суду.

Ірина Фаріон звернулася до суду, спростовуючи рішення ректора щодо її відсторонення, та вимагала компенсації за період вимушеного прогулу. У наказі про звільнення від 15 листопада зазначалося, що вчинення аморального проступку стало підставою для припинення її трудового контракту.

Представники університету вказали, що висловлення Ірини Фаріон про приниження воїнів, які не розмовляють українською мовою, є неприпустимим та сприяє ворожнечі в суспільстві. Суд прийняв рішення, вважаючи, що звільнення мала легітимну мету, не мала дискримінаційного спрямування і ґрунтувалася на моральних засадах.

Суддя визнав, що наказ про звільнення був обгрунтований аморальною поведінкою Фаріон, зокрема, її висловлюваннями щодо російськомовних українських військових. Рішення суду не задовольнило позовні вимоги Ірини Фаріон, і він вважає звільнення правомірним.

Нагадаємо, що мовознавицю та екснардепку Ірину Фаріон звільнили з Львівської політехніки. Скандал навколо мовного питання, повʼязаний з Іриною Фаріон, розгорівся нещодавно після того, як мовознавиця та екснардепка в інтервʼю журналістці Яніні Соколовій сказала, що не вважає українцями тих захисників, які розмовляють російською. В основному йшлось про бійців бригади «Азов».

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: