Суд ООН розпочав слухання України проти росії за звинуваченнями у геноциді

Сьогодні, 18 вересня, в Міжнародному суді ООН у Гаазі розпочалися важливі слухання у справі України проти росії за звинуваченнями у порушенні Конвенції про заборону геноциду. Ця справа стала відображенням тривалої конфронтації між обома країнами, яка має серйозні міжнародні наслідки. Про це повідомляє Reuters.

Учасники судового процесу запланували ряд слухань, під час яких представники обох сторін висловлять свої аргументи. За графіком, 18 та 25 вересня виступатимуть представники росії, а 19 та 26 вересня – представники України.

Україна подала позов до Міжнародного суду ООН лише кілька днів після початку повномасштабного російського вторгнення на її територію. У позові висуваються звинувачення щодо того, що росія зловживає міжнародним правом. Країна-агресор стверджує, що вторгнення було виправдане “запобіганням геноциду” на сході України.

Росія виступає з вимогою припинити судовий процес і заперечує юрисдикцію Міжнародного суду у цій справі. Варто зазначити, що Україна вже подолала одну перешкоду на шляху до справедливості: у березні минулого року суд видав попереднє рішення, яке зобов’язало росію негайно припинити військові дії на території України.

Крім того, Міжнародний суд також заслухає думки 32 інших держав, які приєдналися до позову України.

«Якщо суд встановить, що дії росії не мали законного обґрунтування відповідно до Конвенції про геноцид, це рішення може стати підставою для майбутнього позову про компенсацію», – сказала спостерігачка Міжнародного суду Джульєтт Макінтайр.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: