Home » Новини Києва » Страх за репутацію: Чому в уряді Шмигаля не буде Дубілета

Страх за репутацію: Чому в уряді Шмигаля не буде Дубілета

Більшість започаткованих міністром Кабміну Дмитром Дубілетом проектів діджиталізації залишаються незавершеними. Чи продовжить новий урядовець лінію свого попередника.

Страх за репутацію: Чому в уряді Шмигаля…Схоже, що найбільш безболісним відхід з уряду в рамках кадрових перестановок буде для Дмитра Дубілета. Міністр кабінету міністрів, який врівноважено заходив на свою посаду, з тим же спокоєм збирається її покинути. Протягом недовгого часу Дубілет, який відповідно до своїх посадових обов’язків мав би бути “паперовим черв’яком”, тільки те й робив, що намагався завантажити кабмінівські адміністративні процеси у гаджети.

“Сім’я в шоці. Друзі в шоці. Бізнес-партнери в шоці. Кіт в шоці. Та й я сам, якщо чесно, в шоці, – написав Дубілет напередодні свого призначення восени минулого року. – Ще недавно я будував великі плани по розвитку monobank і Smartass, а також запуску Koto в Британії … Ще місяць тому я збирався переїхати жити в Лондон і будувати там зі своїми партнерами єдинорога. Але раптом всі ці плани якось відступили на другий план”.

Дубілет прийшов на посаду, на якій мав відповідати за безперебійну роботу уряду і горизонтальні зв’язки в Кабміні. Тобто планувати і організовувати діяльність уряду. Під ним – секретаріат Кабміну. В коло його обов’язків входить підготовка звітів про стан виконання плану роботи уряду. Він вносить на розгляд прем’єр-міністра проект порядку денного засідань чиновників, особисто подає йому документи на підпис і візування актів та доручень від президента і Верховної Ради.

Втім, окрім переліченого, до відання міністра входить також “формування державної політики у сфері інформатизації, електронного управління, формування, та використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвиток інформаційного суспільства”.

І саме цей напрямок Дубілет обрав для себе як сферу реалізації, залишивши крючкотворство своїм більш досвідченим підлеглим.

Проекти Дубілета

Фактично єдиним доведеним до відчутного результату проектом Дубілета, і при цьому найбільш суперечливим, став реалізований ним електронний перепис населення. І навіть в цьому проявилася нелюбов молодого міністра до аналогових технологій: замість того, аби проводити перепис традиційним способом відвідин кожної оселі, він зробив це шляхом математичних підрахунків різних статистичних даних. І вийшов на цифру 37, 3 млн громадян, які проживають в Україні (без врахування окупованих територій).

Суперечливість цього цифрового перепису виявилася в тому, що окремі дослідники звинуватили переписників в певній махінації. Мовляв, дані статево-вікової структури країни були отримані шляхом простого множення даних Держкомстату на 0,888 (або 88,8%)”.

В той же час перевіряти підрахунки Дубілета традиційним дослідним шляхом наразі визнано недоцільним черед дуже високу вартість такої процедури. Та Дубілет розуміє, що перепис може бути слабким місцем для його репутації.

У активі Дубілета – розпочатий проект запровадження електронних лікарняних, запуск централізованих закупівель потреб міністерств. Він почав скасовувати непотрібну бюрократичну звітність, перевів у онлайн надання довідок та квитанцій, спробував поборотись з нелегальним обігом алкоголю та ліків. Ну і звісно серед найбільш гучних досягнень – закриття перукарні в будувлі уряду. 

Показовим досягненням можна вважати додаток “Дія”, який забезпечує онлайн-доступ до таких документів, як, наприклад водійське посвідчення. Цей сервіс буде наповнюватись також новими послугами та можливостями.

Загалом сфера застосування здібностей колишнього приватбанківця, який брав участь у розробці популярних онлайн-банкінгів “Приват24” та “Монобанк”, в уряді насправді виявилася практично бездонною. Але після оголошення про його ймовірну відставку справді склалося враження, що йому просто набридло працювати на державній посаді.

Тому в даному випадку втрата крісла не покарання, а радше полегшення.

Заміною Дубілету має стати львів’янин, учасник АТО Олег Немчінов. При минулій владі він працював державним секретарем Мінмолодьспорту.

Цей допис уже прочитано 112 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: