Home » Новини України » Історичний день: Вселенський патріархат підписав Томос для України!

Історичний день: Вселенський патріархат підписав Томос для України!

Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.

Вселенський патріархат надав Православній церкві України належні автокефальній церковній владі привілеї та суверенні права.
Про це йдеться у тексті Томоса про автокефалію об’єднаної Православної церкви України, який опублікував посол України в Туреччині Андрій Сибіга у Twitter.

«І ми надаємо їй привілеї і всі суверенні права, належні автокефальній церковній владі, так що відтепер митрополит Київський і всієї України, здійснюючи богослужіння, поминає «усіх єпископів православних», а сонм найсвятіших архієреїв при ньому поминає його ім’я як першого предстоятеля найсвятішої церкви в Україні», – зазначається у документі.

Зазначається, що митрополит Київській і всієї України та Священний синод будуть розглядати, визначати і судити у внутрішньому церковному управлінні, слідуючи євангельському та іншому вченню, згідно із священним переданням і шанованими канонічними постановами Святої Православної Церкви.

Крім того, наголошується, що митрополит Київській і всієї України та Священний синод керуються настановою шостого канону І Нікейського Вселенського собору, який визначає, що «якщо ж при спільному голосуванні всіх, яке буде справедливим, і згідно церковного канону, двоє чи троє через власну схильність до суперечок заперечують, то нехай має силу рішення більшості».

Також згідно з текстом Томоса зберігається право всіх архієреїв та іншого духовенства на апеляційне звернення до Вселенського патріарха, який має канонічну відповідальність приймати безапеляційні судові рішення для єпископів та іншого духовенства помісних Церков.

Фото: Facebook

Історичний день: Вселенський патріархат підписав Томос для України! Історичний день: Вселенський патріархат підписав Томос для України!

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 92 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress balloons powered by nksnow
%d блогерам подобається це: