Home » Новини Львова » Стоп, булінг! Як боротись із жорстокістю підлітків?

Стоп, булінг! Як боротись із жорстокістю підлітків?

Останнім часом у школах є частими випадки цькування.

Відправляючи свою дитину на навчання, батьки можуть й не здогадуватись, які жахливі речі з нею відбуваються у стінах навчального закладу.

Що таке булінг?

Булінг – це агресивна поведінка одного підлітка (або групи) по відношенню до іншого, яка супроводжується психологічним, фізичним, економічним чи сексуальним насильством, часто із застосуванням електронних комунікацій.

Стоп, булінг! Як боротись із жорстокістю підлітків?

Типові ознаки цькування:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Чи карається це законом?

19 січня 2019 року набув чинності закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”.

Зокрема, Верховна Рада змінила Кодекс про адмінправопорушення.

У статтю 172 (дрібне хуліганство) додали штрафи за цькування.

Доведений випадок булінгу тягне за собою штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин – якщо цькували вперше.

І від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб.

Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють.

Мова йде про 50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 20 до 40 годин.

Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції – його оштрафують на 50-100 неоподатковуваних мінімумів або відправлять на виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Стоп, булінг! Як боротись із жорстокістю підлітків?

Не ігноруйте булінг!

Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook закликала батьків бути уважними до своїх дітей, адже шанси стати жертвою булінгу з боку однолітків дуже високі:

«Не ігноруйте будь-які ознаки булінгу! Адже часто дорослі вважають, що діти мають порозумітися самі й тому не втручаються у подібні ситуації. Важливо відкрито говорити про це з дитиною, за потреби зібрати факти та докази та обговорювати ситуацію з керівництвом закладу.»

Окрім того, чиновниця опублікувала відео, на якому у вигляді соціального експерименту зображені ситуації булінгу, в яких може кожна опинитись дитина.

Батьки можуть ніколи не побачити цькування на власні очі, адже зазвичай діти мають сміливість знущатись з інших поза очима дорослих та майже без свідків, таким чином приховуючи свої “злочини”.

Отже, аби захистити сою дитину від булінгу, потрібно вміти вчасно його розпізнати та знати, як з ним боротись. Головне – будьте уважними до почуттів своїх чад та не ігноруйте випадки цькування.

Підготувала Вікторія Гогой.

Фото: Новое Время, NEWSTIME,Управління освіти Чернігівської міської ради

Стоп, булінг! Як боротись із жорстокістю підлітків?

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм – 

Стоп, булінг! Як боротись із жорстокістю підлітків?

 

 

Цей допис уже прочитано 398 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: