Home » Новини Львова » Стару віллу у Львові перетворять на житлову шестиповерхівку

Стару віллу у Львові перетворять на житлову шестиповерхівку

Архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики та консультаційну раду при управлінні охорони навколишнього середовища ЛМР погодили містобудівний розрахунок будівництва на вул. Коновальця, 21.

Стару віллу у Львові перетворять на житлову шестиповерхівку
Йдеться про забудову на місці вілли XX століття, яку називають віллою пана Яна в честь її першого власника Яна Іжицького. На початку 2019 р будинок одержав статус нового пам’ятника архітектури, але в реєстр воно внесено не було. Згідно з листом від експертної комісії Мінкультури, у вілли немає ознак пам’ятника архітектури.

На думку глави відділу охорони історичних пам’яток Львівської облдержадміністрації Ганни Харун, надання статусу пам’ятки цю дому ще можливо.
“Ми направили лист в міську раду для доопрацювання документів. Після цього подамо їх у Мінкультури”, – сказала вона.
На її думку, відсутність статусу пам’ятника не означає, що там можна будувати багатоповерхівку. Всі дії з віллою потрібно призупинити, поки не буде відповіді від міністерства.

Але забудовник вже представив проект шестиповерхівки з підземним паркінгом. Він обіцяє зберегти фасадні стіни вілли.
За інформацією ProfiDOM.com.ua, про будівництво багатоповерхівки говорили ще в 2017 р Тоді мешканці створили петицію за збереження будівлі від зносу, але вона не набрала потрібної кількості голосів. Львів’яни хотіли, щоб міськрада зберіг і відновив віллу, а також упорядкував територію навколо неї. При цьому в 2017 р вілла вже була в приватній власності.

Цей допис уже прочитано 120 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: