Стало відомо, як зміниться школа цьогоріч

Першокласники, які підуть в школу в 2018 році, будуть вчитися 12 років.

У 2018 році почнеться реформа початкової освіти. У міру дорослішання учнів “Нової української школи” буде відбувається реформа і наступних рівнів, повідомляє Сегодня.

Навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільні середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Тобто завершиться перетворення школи в 2030 році.

Щоб запустити “Нову українську школу” потрібно перенавчити вчителів. Міністерство освіти хоче на 1 вересня перепідготовити 22 тисячі вчителів початкових класів. Для цього з бюджету виділяється 386,6 млн гривен. Виходить, на підготовку одного вчителя піде 17,6 тис.; допомагати з навчанням вчителів будуть уряд Фінляндії і міжнародні організації.

Для старту “Нової української школи” міністерство створило новий стандарт освіти.

При цьому, як зазначає міністр: суть нового стандарту, його ключові принципи: “визнання та сприяння розвитку талантів кожної дитини”.

З введенням нового навчального стандарту повинні змінитися зміст і результати навчання, методики викладання. Новий підхід передбачає партнерство і наставництво у відносинах між учителем і учнями, підтримку дітей, розвиток у них критичного мислення, самоповаги і впевненості в собі. Передбачається орієнтирів навчання на розвиток умінь, вікових особливостей дитини, формування компетенцій, необхідних для вирішення життєвих проблем.

Крім введення 12-річки і підвищення вчителям зарплат для старту “Нової української школи” потрібно змінити освітнє середовище. Тому на 2018 рік уряд виділив 1 млрд гривень на забезпечення учнів молодших класів навчальними засобами і мобільними меблями.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, інвестиції в молодшу школу йтимуть як з державного бюджету, так із місцевих. Нові меблі і навчальні засоби потрібні для реалізації нових методик навчання.

У другому кварталі цього року Міносвіти має завершить розробку нової програми навчання для початкових класів.

Вступати в 2018 році можна за сертифікатами ЗНО за 2016 2017 і 2018 рік. Але бали з іноземної мови ВНЗ будуть приймати тільки за результатами ЗНО 2018 року. Це пов’язане з тим, що ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов уперше буде у вигляді тестів двох рівнів складності: В1 і В2. Перший, В1 – для учнів, які вивчали мову в школі на стандартному рівні, а другий, В2 – для тих, хто вивчали поглиблено.

Також тести будуть включати аудіювання – виконання завдань на слух. Російської мови на ЗНО в якості іноземного більше не буде.

У 2018 року ЗНО з української мови доведеться здавати випускникам профтехучилищ і коледжів. Це дасть можливість оцінити рівень підготовки в школах, профтехучилищах і коледжах, вважає директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Каранда. Іноземну мову у вигляді ЗНО доведеться здавати також вступникам на магістратуру.

Мінімального балу для вступу на більшості спеціальностей не буде. Для участі в конкурсі можна подавати сертифікати з будь-якими балами. Однак на три спеціальності – “Медицина”, “Стоматологія” та “Педіатрія” – прохідний бал буде 150 з предметів біологія, хімія або математика. Менший бал допускається тільки з української мови.

Цей допис уже прочитано 1390 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: