США виділяють $1 млн на підтримку Міжнародного центру проти злочинів агресії проти України

Державний департамент США оголосив про виділення $1 мільйона на підтримку діяльності Міжнародного центру із переслідування за злочин агресії (ICPA). Він був створений в Гаазі. Таке рішення прийнято через грубе порушення міжнародного права росією. Про це йдеться у заяві речника Держдепартаменту США Метью Міллера, передає Укрінформ.

«Сполучені Штати, як і раніше, зосереджені на роботі з Україною та міжнародним співтовариством, щоб притягнути до відповідальності тих, хто несе відповідальність за міжнародні злочини, вчинені в Україні», – зазначено у заяві.

ICPA, створений при Євроюсті з підтримки Єврокомісії, отримає фінансову підтримку зі сторони США для забезпечення розслідування злочинів hосії. Центр сприятиме співпраці з Україною та країнами-партнерами з метою збору максимально переконливих доказів для майбутнього судового переслідування.

«Прокурори з різних правових систем, включно з нашими, вже працюють разом в ICPA, щоб зібрати й поділитися ключовими доказами, а також провести надійні та незалежні розслідування», – підкреслено в заяві.

Державний департамент США закликає інші країни також підтримати роботу ICPА. Необхідно приєднатися до міжнародних зусиль забезпечення справедливості для України та відповідальності за війну росії.

Як повідомлялося раніше, Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) розпочав свою роботу 3 липня, діючи на базі Євроюсту. Цей центр буде координувати роботу 20 прокурорів з різних країн. Це буде сприяти створенню справ та збереженню ключових доказів на ранній стадії розслідувань.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: