Сьогодні у Саудівській Аравії відбулася зустріч представників США та Росії, присвячена війні в Україні. Вашингтон розглядає можливість укладення окремої угоди про припинення вогню в Чорному морі, яка може стати кроком до більш масштабної домовленості.
Як повідомляє Reuters, у Білому домі наголосили, що головна мета переговорів – забезпечення безпеки судноплавства в регіоні. Попри те, що в останні місяці там не спостерігалося активних бойових дій, стабільний морський рух залишається критично важливим.
Речник Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що обговорення стосувалося відновлення безпечного транспортування вантажів через Чорне море. Він також зазначив, що попередня зернова угода 2022 року не виправдала очікувань Москви.
Склад делегацій
Переговори від імені США вели:
- Ендрю Пік – старший директор Ради національної безпеки Білого дому,
- Майкл Антон – високопосадовець Держдепартаменту.
Російську сторону представляли:
- Григорій Карасін – колишній дипломат, нині голова Комітету у закордонних справах Ради Федерації,
- Сергій Бесєда – радник керівника ФСБ.
Перебіг зустрічі
Переговори тривали майже три години. Григорій Карасін після першої частини консультацій заявив, що вони проходять у «творчому» форматі, а сторони порушили питання, які є «чутливими» у відносинах двох країн.
Президент США Дональд Трамп, який неодноразово наголошував на необхідності завершення війни, висловив задоволення ходом переговорів. Він також позитивно оцінив участь Володимира Путіна у мирному процесі.
У суботу Трамп заявив, що ситуація «дещо під контролем», проте європейські лідери залишаються скептичними щодо готовності Росії до реальних поступок. Вони вважають, що Путін продовжує дотримуватися жорстких вимог, які не змінилися з 2022 року.
Зокрема, Москва вимагає від України офіційно відмовитися від вступу до НАТО та вивести війська з чотирьох окупованих областей, на які Росія претендує.
Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS” Twitter – LEMBERG NEWS