США розглядають постачання Україні ракет ATACMS великої дальності

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена активно працює над розширенням військової допомоги для України, розглядаючи можливість постачання нових потужних балістичних ракет великої дальності. За інформацією від NBC News, наразі розглядається можливість відправки Україні далекобійної версії тактичних ракет ATACMS.

Уже наприкінці минулого року США розпочали постачання Україні армійських тактичних ракетних комплексів ATACMS середньої дальності. Проте зараз розглядається варіант надання Україні більш далекобійної версії цих ракет. Це дозволить країні впливати на події на далеких відстанях, включаючи Кримський півострів, який знаходиться під контролем Росії.

Представники американського оборонного відомства наголошують, що рішення про відправку цих ракет залежить від фінансової підтримки з боку Конгресу. Зазначається, що обмежений запас ATACMS у США, і його відправка в Україну буде можлива лише при наявності коштів для поповнення запасів Сполучених Штатів.

Два американські чиновники вказали, що при схваленні Конгресом додаткового фінансування для України, далекобійні системи ATACMS можуть бути включені до пакетів військової допомоги. У додаток до ракет, також є боєприпаси та артилерія, готові до негайного відправлення в Україну за умови затвердження фінансування.

Зауважимо, що минулого року президент Байден пропонував Конгресу виділити понад 100 мільярдів доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Однак республіканці вимагали жорстких заходів з охорони кордонів. Це призвело до затримки виділення допомоги. Зараз у Сенаті розглядається законопроект щодо надання допомоги цим країнам без включення фінансування на охорону кордонів. Сенатори вже підтримали цю ініціативу, і тепер вона очікує на розгляд у Палаті представників та можливий підпис президента Байдена для набуття чинності.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: