Home » Авторські матеріали » Соціальні мережі впливають на суспільство: міф чи реальність?

Соціальні мережі впливають на суспільство: міф чи реальність?

Вже декілька років поспіль соціальні мережі набувають великої популярності як на території України, так і в усьому світі.

Щодня, на Інтернет-порталах з’являється все більше і більше користувачів, які ведуть активну діяльність у соціальних мережах, які вже давно увійшли в «ТОП».

Чотири мільярди людей в усьому світі, кожного дня проводять чимало часу в Інтернеті.

Майже, кожна друга людина заходить у світ Інтернету, щойно прокинувшись зранку, а протягом дня не може відірватися від «онлайн» спілкування.

В середньому людина витрачає на соціальні мережі три години щодня: публікує дописи, ділиться фотографіями, реагує і коментує пости друзів.Найбільш популярною мережею залишається Facebook, в якій в місяць нараховується близько 700 млн. активних користувачів.

Щохвилини користувачі соцмереж відправляють майже півмільйона повідомлень.

Наразі, соціальні медіа відіграють у нашому житті величезну роль, але слід не забувати, що також вони впливають на нас, і не завжди позитивно.

Декілька років тому, дослідники центру “Pew Research” у Вашингтоні спробували з’ясувати, чи соціальні мережі насправді звільняють нас від негативних емоцій, чи спричиняють більше стресу.

Опитування, в якому взяли участь 1800 людей, показало, що жінки набагато більше, ніж чоловіки, відчувають стрес від соцмереж.

Найбільшим джерелом негативу вони назвали Twitter, оскільки він постійно нагадує про неприємні ситуації в житті інших людей. Цікаво, що в чоловіків такий ефект не спостерігався.
На думку дослідників, вони не беруть соціальні мережі так близько до серця, як жінки.

Вчені дійшли висновку, що користування веб-сайтами пов’язане із “порівняно низьким рівнем стресу”.

Кожна сучасна людина не уявляє себе без Інтернету, тому що частина її життя є віртуальною. Інтернет-сервіси забезпечують користувачів усіма можливими інструментами для спілкування одне з одним – відео, чати, зображення, музика, блоги, форуми тощо. 

Колись, соціальні мережі потрібні були тільки для спілкування людей з різних куточків світу, але сьогодні ми спостерігаємо зовсім іншу негативну картину: кожна мережа наповнена непотрібною рекламою та непристойним матеріалом. Чим більше людей знаходяться на якомусь певному сайті, тим більша грошова маса йде в кишеню її засновнику.

Прикро, але люди стали залежними від соціальних мереж, і все частіше порівнюють своє життя з картинкою в Інтернеті. Перегляд чужих фото занижує самооцінку, оскільки користувачі порівнюють себе з фотографіями людей у найщасливіший момент їхнього життя. 75% користувачів Facebook незадоволені своїм зовнішнім виглядом. З них понад 50% називає причиною цього порівняння своїх фотографій з іншими.

Заздрість, смуток, неможливість поскаржитися на проблеми через страх осуду – всі ці почуття тільки посилюють пригнічений настрій і можуть привести людину до депресії, але це того не вартує, адже майже 65% користувачів соцмереж прикрашають, перебільшують або відверто брешуть при описуванні подій, щоб «зловити хайп» , і привернути увагу якомога більше читачів.

Загалом, соціальні мережі мають достатній вплив на життя сучасного суспільства, однак цей вплив негативним або позитивним назвати не можна, адже все залежить від людей, і багатьох умов, і насамперед їхніх рис особистості.

 

Соціальні мережі впливають на суспільство: міф чи реальність?

 

Цей допис уже прочитано 105 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: