Сьогодні, 1-го січня, у Львові відзначать 109-ту річницю дня народження Степани Бандери.

Таке вшанування дня народження одного з провідників ОУН у Львові відзначають кожного року.

О 14.00 на площі біля пам’ятника Степану Бандері (пл. М. Кропивницького) відбудеться покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері та громадське віче, – про це повідомляє Львівський портал. Додамо, що минулого року на святкуванні 108-ї річниці був присутній мер Львова Андрій Садовий: “Сьогоднішня наша незалежність стоїть на плечах всіх наших провідників та героїв, які віддавали своє життя. Вони всі вірили в добро, в перемогу. Але ми тут, живучи на цій землі, повинні їхні мрії впроваджувати в життя. Ми не маємо права на спокій. 25 років – це дуже зрілий вік, коли людина починає втрачати ілюзії”

 

Довідка

Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Фото: 24tv

Цей допис уже прочитано 778 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: