Home » Культура » Сьогодні у Львові проходить виставка ретро-транспорту “Ретро-Гараж”.

Сьогодні у Львові проходить виставка ретро-транспорту “Ретро-Гараж”.

Виставка проходить у трамвайному депо на вул. Вітовського.

Сьогодні у Львові проходить виставка ретро-транспорту "Ретро-Гараж".

Тут зібрали кілька десятків велосипедів, мопедів, мотоциклів та авто з минулого століття. Відвідувачам дозволяють навіть посидіти за кермом авто американських копів. До слова, саме автентичне авто патрульних з Нью-Йорку найбільше привертає увагу відвідувачів, – про це інформують журналісти видання “Zaxid.Net”.
Сьогодні у Львові проходить виставка ретро-транспорту "Ретро-Гараж".

Ангари трамвайного депо на перехресті вулиць Вітовського і Сахарова уже багато років не використовують за призначенням. Найстаріший ангар депо ще на початку 2000-х передали у оренду на 50 років Львівському історичному музею для створення Музею науки і техніки. Два сусідні ангари інвестори мають намір перетворити на креативний простір LEM Station”.

Попри те, що понад 10 років ангар перебуває у оренді для створення Музею, увесь цей час він фактично пустував. До 125-річчя історичного музею у ньому відкрили виставку під назвою «Ретро-гараж». Цією виставкою Музей науки і техніки фактично розпочав діяти не лише на папері.

Сьогодні у Львові проходить виставка ретро-транспорту "Ретро-Гараж".

Експонати для виставки надали два львівських колекціонери. Велосипеди, мопеди та мотоцикли взяті з колекції Андрія Гладуна, а колекцією американських автомобілів поділився Тарас Майба.
Сьогодні у Львові проходить виставка ретро-транспорту "Ретро-Гараж".

«Тут є унікальні експонати. Наприклад, перший велосипед, який після війни був зроблений у Львові. У 1945 році до святкування Жовтневої революції радянська влада сказала, що треба щось зробити. З цієї нагоди було випущено велосипед, який мав назву «Львів». Таких роверів було випущено всього п’ять і на виставці ми показуємо один з них», – розповідає Любомир Полюга, один з організаторів виставки.

Окрім вітчизняних виробників, на виставці показують техніку з усієї Європи. На експозиції можна побачити велосипеди на дерев’яних колесах, прогулянкові, спортивні, дорожні та класу «люкс».

На виставці присутні, як аматорські мотовелосипеди, двигун до яких кріпився звичайними дротами, так і ті, які виготовляли на заводах. Із заводських представлені мопеди львівського, німецького, чеського, латвійського виробництв. Поруч із мопедами експонують також мотоцикли.

Попри цікавинки вело- та мототехніки все ж найбільшу увагу відвідувачів привертають автомобілі. Тут зібрано близько десятка найпотужніших американських авто 70-х років: Ford, General Motors (Cadillac, Chevrolet), Chrysler. Говорячи про авто, важко не звернути увагу на авто “Chevrolet Caprice” американських копів (фото вище). Схоже авто було у відомому американському фільмі «Поліцейська академія». Відвідувачам дозволяють сісти за кермо цієї машини і відчути себе у ролі справжніх правоохоронців.

Графік роботи: Музей науки і техніки працює щодня, окрім середи, з 10:00 до 17:00.

Вартість: вхідний квиток для дорослого вартує 50 грн, для дітей – 20 грн.

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 143 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: