Home » Новини Львова » Сьогодні, 4 грудня, відзначається Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Сьогодні, 4 грудня, відзначається Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Введення належить до найважливіших і найзагадковіших свят літургійного року.

Сьогодні, 4 грудня, відзначається Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці.

4 грудня 2018-го християни відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 свят, які пов’язані з життям Ісуса Христа і Богородиці. 

За біблійними переказами, Йоаким та Анна довго не могли мати дітей, вони щиро молилися Богу та віддано вірили у появу нового життя. Господь почув їхні молитви і подарував їм донечку на старості років. На знак подяки батьки віддали 3-річну Марію до Єрусалимського храму на Службу Божу. Дівчинка залишилася на поруках священиків до повноліття. Виховувалася у товаристві благочестивих дів, читала Святе Письмо, постійно молилася та займалася рукоділлям.

Після смерті батька до Марії переїхала жити до храму її мати Анна. За 2 роки Анна померла, і Марія залишилася жити одна. Самотність і сирітство ще більше розвинули у Марії любов до Бога. Пресвята Богородиця перебувала у храмі тривалий час, аж до заручин зі святим Йосифом.

У календарному циклі свято Пресвятої Богородиці завершує осінній сезон і починає зимовий. Для українського народу важливо цього дня було накликати багатство та добробут на майбутній рік.

Народні прикмети Свята Введення

Характерним звичаєм Введення Богородиці в храм був прихід першого відвідувача – “полазника”. Від його приходу люди вірять у щасливу або нещасливу прикмету. Якщо першим у хату заходив молодий, красивий чоловік із грішми, – це добра ознака: увесь рік вдома будуть усі здорові та будуть “вестися” гроші. Якщо ж до будинку зайде кволий, старий чоловік або жінка, – це погана ознака. У родині почнуться хвороби, невезіння і скрутне фінансове становище.

Головне цього дня – не впускати до будинку стару жінку. Цього дня усім варто триматися своїх осель і відвідини до друзів, близьких чи знайомих відкласти на інший день.

Будьте пильні з людьми, які цього дня намагаються у вас позичить якусь дрібничку чи щось з вашого будинку. У жодному випадку не робіть цього, оминайте таких людей і не бійтеся їм відмовити.

Цей великий день є особливо важливим для жінок, адже Діва Марія вважається покровителькою жіночої долі. Жінки, які зневірилися у своєму житті, цього дня можуть відправитися до храму, щоб щиро помолитися Діві Марії та звернутись до неї зі своїми проханнями.

Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці дає нам багато думок для роздумів. Кожному з нас варто задуматися над тим, куди ми усі йдемо та як скеровуємо своє життя, яке отримуємо від Бога. За народним повір’ями, цього дня природа починає радіти, і вночі з 3 на 4 грудня ненадовго розпускається верба.

Сьогодні, 4 грудня, відзначається Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Фото: Народна Правда, The Telegraph

Джерело: Gazeta.Ua

Цей допис уже прочитано 96 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: