Home » Новини Львова » ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА МИТНОМУ ПОСТУ “МОСТИСЬКА”?

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА МИТНОМУ ПОСТУ “МОСТИСЬКА”?

Про результати зустрічі громадських активістів Львова з керівництвом митного поста “Мостиська“.

Представники громадських організацій «Авто Євро Сила», «Рабів до раю не пускають», «Пріоритет права» та «Будуємо Україну разом» почали об’їзд митних постів Західної України. Метою таких заходів  є поспілкуватися з керівництвом стосовно окремих посадових осіб митної служби України. У травні 2016 р. прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що звільнили керівників кількох митних постів Львівської митниці, які були запідозрені в корупції. В тому числі, Олега Чікалкіна, який на той час був начальником митного поста «Львів-Аеропорт», а зараз є виконуючим обов’язки керівника Львівської митниці.

Окрім того, на митному посту  «Мостиська» відділом митного оформлення №4 протягом лише 2016-го року було здійснено пропуск понад двох тисяч автомобілів з порушенням законодавства, а бюджет недоотримав 34 мільйони гривень. Щоправда, ДФС все ж вжила певні кроки – до інспекторів митниці застосували дисциплінарні стягнення та попередили про неповну службову відповідність. Ось і все. Нікого навіть не усунули від виконання службових обов’язків. Одне слово, відбулися легким переляком. Детальніше про незаконний пропуск – тут. 

Прийом активістів проводили в.о. начальника митного поста “Мостиська” Оманчуковська Тетяна Анатоліївна та керівник відділу звернень Процайло Василь Васильович.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА МИТНОМУ ПОСТУ "МОСТИСЬКА"?

Чому активісти вирішили провести такі зустрічі? Окрім вищезазначеного, хоча би ще й тому, що невідповідність зарплат та задекларованих доходів деяких службовців просто вражає. Зокрема, Гриценко Сергій Васильович – відомий тим, що в своїй декларації про доходи за 2015 р. зазначив, що на рахунку в «Приватбанку» у нього зберігається майже 840 тис. доларів. У 2013 р. займав посаду начальника митного поста «Мостиська». На даний час є начальником митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС.

Ворожбит Назар Степанович – у 2015 р. займав посаду начальника митного поста «Мостиська».  Також, згідно з декларацією, його дружина Наталія Пісна минулого року заробила 21,41 тис. грн, з яких лише 767 грн є заробітною платнею, а решта – «інші види доходів». Такими виплатами можуть бути стипендія, позика, а також допомога по тимчасовій непрацездатності чи вагітності та пологах тощо. Крім того, дружина керівника митного посту та донька Василя Пісного має на рахунках у банку 1,05 млн грн., будинок в Брюховичах площею 629,4 кв.м та дві земельні ділянки площею 0,15 га кожна.

На зустрічі активістам повідомлено, що Ворожбит Назар Степанович зараз працює на митному посту«Львів-Поштовий». Це попри те, що ще в листопаді 2010 р. імена Ворожбита Назара Васильовича та його батька, Ворожбита Степана Васильовича (колишнього начальника митного посту «Рава-Руська»), фігурували у розслідуванні справи про переміщення через кордон України  товарів з повним ухиленням від сплати податків в сумі 1 млн. грн. На сайті декларацій, все ж, зазначено, що станом на подання декларації за 2016 р. (22.03.2017), Ворожбит Назар Васильович займав посаду начальника митного поста «Мостиська». 

Бідник Олександр Степанович – згідно з декларацією за 2016 р., є заступником начальника відділу митного оформлення №4 митного поста “Мостиська” Львівської митниці ДФС.

За словами в.о. начальника митного поста «Мостиська» Тетяни Анатоліївни, зараз працює на цьому ж митному посту. У згаданій вище справі про пропуск двох тисяч автомобілів проходив з самого початку. Тоді львівська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування і кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР 8 листопада 2016 року за №4201610000000228 за ознаками ч.1 ст. 366 КК України (службове підроблення). «Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів. Карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

На запитання активістів, де працює зараз Андрій Піх, який проходив по справі разом з Бідником Олександром та був якого керівником, керівництво митного посту порадило звертатися у кадровий відділ.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА МИТНОМУ ПОСТУ "МОСТИСЬКА"?

Засновником громадської організації «Рабів до раю не пускають» Іваном Спринським було задано питання: «Якщо ми назбираємо конкретну кількість фактів про невідповідність певної зміни моральним критеріям по невідповідності заробітної плати і набуття нелогічних майнових статків – що буде слугувати критерієм для публічного розголосу цих фактів? Бо є ряд людей, які не мали б займати відповідні посади.» На що керівник відділу звернень на митному посту «Мостиська» Процайло Василь Васильович повідомив, що факти можна викласти письмово, подати до головного управління Львівської митниці на Костюшка, і за результатами звернення буде вирішено питання про призначення додаткової перевірки або навіть службового розслідування. Окрім того, Василь Процайло додав, що Закон України «Про запобігання та протидію корупції» містить визначення поняття «викривачів» – які можуть повідомляти про факти хабарництва та корупції.

І, власне, що цікавить найбільше громадян, які часто їздять за кордон – перевірка митниками (не прикордонниками) паспортів усіх пасажирів, які знаходяться в автомобілі, що перетинає кордон, але, проте, не перевозять жодного товару. Про це з керівництвом митного посту розмовляв керівник львівського осередку громадської організації “Авто Євро Сила” Олег Наконечний. Керівництво митного посту пояснює це, як ще один із заходів запобігання правопорушенням на кордоні. Проте, яким законом передбачена така перевірка, і чи може громадянин відмовитись надавати свої документи, на митному пості так і не пояснили. Детальніше про це – у відеоролику.

Відео: Віталія Вертелецька

Фото: Віталія Вертелецька та UA-Reporter.com

Цей допис уже прочитано 1240 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: