Home » Культура » ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “ТУ СТАНЬ!”?

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “ТУ СТАНЬ!”?

Віртуальна реальність, багато забав для дітей та насичена культурна програма!

26 липня у Музеї ідей на вул. Валовій, 18а команда фестивалю середньовічної культури «Ту Стань! 2018» провела прес-конференцію, в якій взяли участь:

 • Василь Рожко  – засновник і директор фестивалю  “Ту Стань!”.
  Андрій Котлярчук  – директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань».
  Ярема Іванців – керівник напрямку історичної реконструкції фестивалю, очільник клубу “Чорна Галич”.
 • Валентин Колонтай – майстер з реконструкції середньовічної книги, виготовлення пергаменту, друку середньовічних гравюр.
 • Микола Урсатій – фахівець R&D департаменту SoftServe.

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

Почати слід з того, що Тустань – це середньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХVІ століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах , у Сколівському районі Львівської області, поблизу с. Урич, що на південь від міста Борислава та південний схід від селища Східниця. Так каже Вікіпедія. Унікальна пам’ятка входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань», екскурсійні об’єкти якого включають територію пам’ятки, на якій збереглися рештки кам’яної стіни, криниця, цистерни, рукотворні печери, Музей Тустані, та Культурний центр «Хата у Глубокім».

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

Заповідник “Тустань”. Фото: Snap.com.ua

Фестиваль «Ту Стань!» проходить кожного року на території самого заповідника і основною метою «Ту Стані!» є відновлення та популяризація української середньовічної культури та наскельного міста-фортеці Тустань. Захід вперше відбувся 2006 року і є найстарішим в Україні історичним фестивалем, що відбувається безперервно. Головною відмінністю «Ту Стані!» від інших фестивалів є участь глядачів у всіх елементах дійства, цілісне художнє та режисерське оформлення. Домінантою, центром уваги фестивалю є наскельне місто-фортеця.

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

Фото: офіційний сайт фестивалю

Прес-конференція дуже атмосферно та своєрідно, в тему середньовічній епосі фестивалю, проходила у підвальному приміщенні з тьмяним освітленням в Музеї ідей, поряд з кав’ярнею «Трапезна».

Це вже тринадцята річниця фестивалю і цього року організатори обіцяють дуже багато новинок.

«Тустань – це наша історична спадщина. І кожен раз організація фестивалю – це виклик, щоб придумати щось нове і цікаве. Виклик у тому, щоб не просто зберегти те, що в музеї припадає порохом, а зробити музей цікавим», – розповів засновник і директор фестивалю «Ту Стань!» Василь Рожко.

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

У більшості з нас фестиваль «Ту Стань!» асоціюється з лицарськими боями та історичними фактами. Проте програма фестивалю настільки різноманітна і багата, що цікаво тут буде  дітям,  дорослим, молоді, любителям, як спокійного, так і активного відпочинку, а також всім-всім поціновувачам історії як такої. Цього року організатори обіцяють, що дійства фестивалю відбуватимуться, окрім центральної галявини, ще у 50-х різних локаціях!

Отож, що встигли запам’ятати з прес-конференції журналісти «Lemberg News Info»?

ДИТЯЧА ФОРТЕЦЯ

По-перше, на території фестивалю буде облаштовано спеціально для дітей справжню дерев’яну фортецю з розвагами в дусі Середньовіччя.

«Там можна буде всім без винятку діткам до 14-ти років і побитися і спробувати себе в різних майстер-класах, в різних ремеслах (гончарство), в різних іграх, забавах», Ярема Іванців – керівник напрямку історичної реконструкції фестивалю, очільник клубу “Чорна Галич”. Діти від 14-ти років і більше зможуть потрапити в бойову школу і випробувати справжню середньовічну зброю – сокири, списи, мечі тощо. Також буде можливість взяти участь у поєдинках в металевих обладунках.

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

Фото: офіційний сайт фестивалю

ВІРТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ

По-друге, і це, напевне, найбільш захоплююче і цікаво, це – можливість поринути у віртуальну реальність і не лише побачити фортецю такою, якою вона була колись, а ще й політати над нею! Така атракція стала можливою завдяки розробникам з компанії «Soft Serve».

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

 «Створена спеціальна конструкція, яка має систему керування, і ви зможете координувати свій політ над фортецею. Фішка  в тому, що ви зможете побачити Тустань, якої вже не існує!», – захоплено розповів учасникам прес-конференції про свою розробку фахівець R&D департаменту SoftServe Микола Урсатій.

«Дітям важливо показати ефект «ВАУ!», а не просто примушувати їх вчити історію», – додав Микола Урсатій.

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

Проте, і це ще не все! Який приємний бонус чекає на тих, хто не розлучається зі своїм смартфоном – читайте в кінці статті.

«Soft Serve» допоміг втілити мрію «Ту Стані!» –  прокоментував нову розробку директор фестивалю Василь Рожко.

«На фестивалі ми хочемо показати, як ми прив’язуємо минуле до сучасного. А також представимо презентацію  тих знань, які є по Тустані сьогодні – це буде максимально зрозуміло та інтерактивно про дослідження, які постійно тривають протягом року. Окрема ланка у програмі фестивалю – це інформація про основні напрямки роботи заповідника «Тустань»,Андрій Котлярчук,  директор Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

БОЙКІВСЬКА ДОЛИНА

По-третє: «Буде окрема локація «Бойківська галявина», адже заповідник займається не лише дослідженням Середньовіччя і фортеці, а й загалом і культурного ландшафту Тустані, а саме бойківського села Урич, яке є поруч. Буде окрема «Бойківська галявина», на якій постійно всі три дні будуть відбуватися заходи репрезентації бойківської культури. Туди будуть залучені як місцеві майстри, так і колективи молодих домів і не лише Урича, але й усіх довколишніх сіл. Зі Львова, з Києва. Будуть проводитися майстер-класи», – розповідає Андрій Котлярчук, директор заповідника.

AND THAT’S NOT ALL.

По-четверте: Цех книги, танці, вогняні дійства, музика, стрільбище, університет, кіношкола і багато іншого. Всього й не описати!

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

 • Минулого року фестиваль відвідало 7 тис. людей!
 • Ближче до фортеці облаштовано паркінг для автомобілів відвідувачів фестивалю!
 • Купити квитки онлайн і завчасно – вигідніше, аніж купувати їх безпосередньо на фестивалі!
 • «Політ» у віртуальній реальності триватиме від 5 до 10 хв і буде безкоштовним!

Приємний бонус: завантажуйте на Google Play  та на App-Store спеціальний додаток «Tustan AR»! Доповнена реальність переносить у минуле Тустані. Навівши свій смартфон на скелі, ви побачите середньовічну фортецю!

Не пропустіть розіграш двох квитків на фестиваль на сторінці «Lemberg News Info» у мережі Facebook!

Поспішайте придбати квитки на сайті фестивалю!

ЩО ЦІКАВОГО ОБІЦЯЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ТУ СТАНЬ!"?

Цей допис уже прочитано 530 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: