ЩО «СВІТИТЬ» ОЛЕНІ ЗАЙЦЕВІЙ?

Адвокат Іван Ліберман розповів журналістам видання «Вести», які можливі варіанти розвитку подій у справі Олени Зайцевої.

Вчора,  20-го жовтня, підозрюваній у Харківській ДТП, внаслідок якої на місці загинуло п’ятеро людей, Олені Зайцевій, Київський районний суд міста Харкова обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб (до 16 грудня 2017 р.)  без права внесення застави. Про це повідомляє ТСН.

Як далі можуть розвиватися події?

  1. Оскарження адвокатами призначеного судом запобіжного заходу.

Адвокати подаватимуть апеляцію і дівчину можуть відпустити під домашній арешт з електронним браслетом. Частина друга ст. 395 Кримінально-процесуального кодексу дозволяє оскаржити до апеляційного суду ухвалу слідчого судді про застосування запобіжного заходу протягом п’яти днів з дня її оголошення.

  1. Підозрювана мовчить, щоб продумати версії розвитку подій.

Зараз мовчання дівчині лише на користь. Це стандартно: посилаючись на положення ст. 63 Конституції України, згідно з якою особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом, підозрюваний відмовляється давати будь-які показання стосовно себе. Це розв’язує руки адвокатам і дає можливість продумати версії та причини, які призвели до ДТП.  Наприклад:

  • підозрювана втратила свідомість за кермом. Їй раптово стало погано, вона почала сповзати вниз, нога перетиснула педаль газу і автомобіль помчав вперед, в результаті чого перевернувся;
  • версія про те, що раніше жодних проблем зі здоров’ям не було, а погано стало раптово, може піти водієві лише на користь. Адже, якщо б дівчина почувала себе погано і раніше, але при цьому сідала за кермо, це могло би повернутися проти неї;
  • експертиза знайде несправності. Можна встановити, що причиною ДТП стала несправність автомобіля. «Одразу кілька «незалежних експертиз» покажуть технічні несправності Лексуса», – зауважує адвокат. Причин може бути сотні. «Результати покажуть, що там щось заїло, запало, не спрацювали гальма, хоч дівчина і гальмувала», – додає адвокат.

 

  1. Допомагала церквам і котикам.

Далі можуть піти в хід «пом’якшуючі обставини»: характеристики з різних церков, громадських організацій, шкіл, фондів, інститутів і будь-яких установ, з якими підозрювана зіштовхувалася за все життя.

Обов’язково братимуться довідки від наркологів та поліції, що на обліку підозрювана ніколи не стояла і до кримінальної відповідальності ніколи не притягувалася.

  1. Куплять потерпілих.

Найгірше для водія зараз – це те, що є п’ятеро загиблих, а шестеро потерпілих живі, але отримали травми різного ступеня тяжкості. Значною пом’якшуючою обставиною є відшкодування матеріальної та моральної шкоди. «У нас за гроші, на жаль, багатьом можна закрити рот. І потерпілі, і родичі загиблих підуть до нотаріуса, напишуть заяву, що отримали певну суму коштів, і що жодних претензій до водія в подальшому не матимуть», – каже Іван Ліберман.

«В моїй практиці був випадок, коли близьким загиблого вистачило 5 тис. грн. компенсації. Вони заявили, що брата все рівно не повернути, а для них це великі гроші. Був випадок, коли родичам загиблих в аварії виплатили в загальному 1,5 $ моральної шкоди. Суд постановив виплатити по 3 млн. грн. всім потерпілим – чоловіку і трьом дітям», – розповів адвокат.

Звичайно, гріх візьме на душу той, хто без суду і слідства назве водія Лексуса винною у резонансній ДТП. Адже в Україні, як і в будь-якій демократичній державі, існує презумпція невинуватості, а кожен підозрюваний має право на адвоката.

Ця трагічна подія безумовно стане уроком для усіх молодих азартних водіїв, а, особливо, для їхніх батьків. Правила дорожнього руху – це далеко не той випадок, коли «правила існують для того, щоб їх порушувати». Сьогодні не пощастило Олені Зайцевій, завтра на її місці може опинитися будь-хто.

Окрім того, що необхідно переглянути міру відповідальності за перевищення швидкості, також варто брати з самих початків і звернути увагу на сформовану роками систему видачі водійських посвідчень та здачі екзамену з водіння.

Фото: Корреспондент.net

Цей допис уже прочитано 1282 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: