Home » Культура » Щастя залежить від нашої інтерпретації навколишнього світу.

Щастя залежить від нашої інтерпретації навколишнього світу.

Про щастя, успіх та про те, як взяти себе в руки. 

Автор: Христина Лушина

“Дерево не може вирости красивим і здоровим, якщо у нього немає міцного кореня” (Стівен Спілберг).

Людині ж – для росту та досягення свого максимального потенціалу потрібна ціль. Коли вона є – свідомість впорядкована.

Радість, повне усвідомлення кожного дня, задоволення своїм буденним життям… Все це абсолютно досяжне за словами американського психолога Міхая Чіксентміхая. Він назвав цей стан «відчуттям потоку».

 У своїй книзі «Потік. Психологія оптимального переживання» автор виносить такі основні ідеї:

  • Не зважаючи на відмінності культурних рівнів, всі люди описують стан радості приблизно однаково
  • Потік – це відчуття оптимального переживання людини, повне злиття зі справою, яку ти робиш. Приносить відчуття натхнення, особливу радість та наповнення
  • Люди можуть навчитись контролювати свої переживання, контролюючи цим якість свого життя

Щастя

М. Чіксентміхай, чия книга була перекладена на 30 мов, пояснює, що відчуття щастя може контролювати кожна людина, незалежно від походження, заробітку чи статусу. Це не результат везіння чи характеру особистості. Воно залежить не від зовнішніх обставин, а від того, як ми їх інтерпретуємо. Адже у двох різних людей ситуацій у житті може бути безліч – реакція на них може бути кардинально відмінна.

Автор книги, американський психолог Міхай Чіксентміхая

Оптимальне переживання

За словами американського дослідника, справжню сатисфакцію від життя ми отримуємо не коли відпочиваємо після важкого робочого дня чи коли обідаємо із друзями. Звісно – це також маленькі радощі життя, але лише в роботі, коли ми намагаємось досягнути чогось цінного та важливого для нас – ми переживаємо це відчуття потоку.

Відчуття сенсу

Найважливіше у процесі потоку – це відчуття сенсу. У книзі подається дослідження, де люди з різних куточків світу, різних професій та культур описують моменти, де вони відчували максимальне задоволення. Для декого це були танцювальні змагання ,для інших ділові переговори та укладення довгоочікуваного договору чи улюблене хобі.

Як досягти стану «потоку» у повсякденності?

Жити не «завдяки», а «всупереч». Автор наводить свідчення людей, які пережили важкі часи та пройшли крізь випробовування, і лише після того знайшли у своєму житті нові чіткі цілі та сенс, яких не було раніше.

Людина, яка має мету, бачення свого майбутнього та чіткість у планах – може керувати своєю буденністю і трансформувати хаос навколишнього середовища у досвід «потоку».  Повне злиття з улюбленою справою захоплює настільки сильно, що не відчувається час, втома чи інші фактори – залишається лише постійний прилив енергії.

Кому читати?

Людям, які отримують хорошу зарплату, але не люблять свою роботу (такі зараз теж є). Тим, хто бореться із депресією, постійною втомою, поганим настроєм чи апатією. Або просто людям, які хочуть відчути трошки більше значущості у своєму повсякденні.

З наукової точки зору автор глибоко пояснив, що означає жити «тут і зараз» та як це відчувати насолоду від, на перший погляд, незначних речей.

 Фото: Bookmatehttps://www.theodysseyonline.com/,  NBC NewsKniga.Biz,  Hyser, Platfor.Ma

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: