Home » Новини України » Санкції проти Росії продовжено ще на півроку – ЄС.

Санкції проти Росії продовжено ще на півроку – ЄС.

Через анексію Криму та події на Сході України санкції проти РФ продовжено до липня 2019 року.

Санкції проти Росії продовжено ще на півроку - ЄС.

Про це повідомляє видання “Detsche Welle Україна” з посиланням на прес-службу Ради Європейського Союзу. Рішення про продовження санкцій було ухвалено в Раді ЄС одностайно. 

Президент України Петро Порошенко відреагував на таке рішення:

“Минулого тижня після моїх зустрічей у Брюсселі на полях Європейської Ради я був певний, що проукраїнська єдність в ЄС залишатиметься непохитною, а ціна агресії для Кремля і далі зростатиме”.

Спершу санкції проти РФ були введені у липні 2014 р., коли було анексовано Крим. 

У чому полягають санкції проти РФ?

Економічні санкції:

Обмеження ЄС стосуються російського військово-промислового комплексу та пов’язаних із ним технологій, – пише “Detsche Welle Україна”. Санкції забороняють Росії продавати зброю, військове оснащення й технології. У результаті дії таких  заходів Росія, для прикладу, не змогла придбати два французькі вертольотоносці типу “Містраль”. Кораблі згодом були перепродані військово-морським силам Єгипту.

Економічні санкції  включають в себе і обмеження доступу російським державним банкам, державним підприємствам енергетичної галузі та військово-промислового комплексу до європейських ринків капіталів. Також Росії забороняється постачати технології та обладнання для проведення розвідки й розробки нафтогазових родовищ російськими підприємствами.

Заборона на в’їзд та заморожені рахунки:

Цей аспект санкцій зачіпає близько 40 установ, підприємств та організацій і 150 фізичних осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України. До списку увійшли наближені до російського державного керівництва посадовці, представники Держдуми та Ради федерацій РФ, політики та бізнесмени РФ.

Окрім того, під санкціями опинились так звані “керівники” Криму, особи, причетні до діяльності самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” і низка незаконних воєнізованих формувань на Донбасі.

Дипломатичні санкції:

Росія не має права приймати участь у зустрічі держав “Великої вісімки”, яка тепер, без участі Росії, є “Великою сімкою”. А переговори щодо лібералізації візового режиму для громадян Російської Федерації призупинені і відкладаються на невизначений час.

Фото: з Твіттеру Петра Порошенка

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 82 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: