Російські обстріли загрожують ядерній безпеці Запорізької АЕС

ЗАЕС, тимчасово окупована з березня 2022 року, зараз знаходиться в надзвичайно складному стані через обмеження в подачі електроенергії внаслідок російських обстрілів. В.о. голови Держатомрегулювання, Олег Коріков, повідомив в ефірі марафону “Єдині новини” про те, що електростанція наразі отримує електроенергію лише від однієї лінії електропередачі завдяки негайним заходам Національної енергетичної компанії “Укренерго”. Про це пише Укрінформ.

До окупації станція отримувала живлення від двох ліній електропередач – 330 кВ та 750 кВ.

“Наразі станція працює на лінії 750 кВ; лінія 330 кВ на сьогодні ще не відновлена. Цьому заважають обстріли, які здійснює агресор у безпосередній близькості до місця пошкодження”, – сказав Коріков.

Важливо зазначити, що всі шість енергоблоків ЗАЕС зараз завантажені паливом, генеруючи значний обсяг тепла, яке потрібно відводити. Умови експлуатації комплексу охолодження порушуються через окупацію, оскільки російські війська не дозволяють належного функціонування системи охолодження.

“Кожен енергоблок видаляє теплову енергію обсягом приблизно 700 кВт”, – повідомив Коріков.

Якщо це тепло не буде відводитися, може виникнути загроза високотемпературного пошкодження реактора та викиду радіоактивних часток.

Нагадаємо, що на початку грудня сталася аварія на ЗАЕС через пошкодження обох ліній електропередач, що живили станцію. На щастя, НЕК “Укренерго” відновило роботу однієї з ліній.

ЗАЕС перебуває в окупації з березня 2022 року, під час якої російські військові неодноразово порушували принципи ядерної безпеки, розміщуючи техніку та тероризуючи персонал станції. Рішення Міжнародного агентства з атомної енергії про повернення ЗАЕС під контроль Енергоатома залишається ігнорованим окупантами.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: