Російська армія використовує хлорпікрин проти українських військових на фронті

Російська окупаційна армія використовує бойові отруйні речовини проти військовослужбовців Сил оборони України на фронтових ділянках в Луганській та Донецькій областях. Про це повідомили аналітики українського OSINT-проєкту DeepState.

Окупанти використовували хлорпікрин як отруйну речовину, а такі інциденти зафіксовані на Сватівському (Луганська область) та Бахмутському (Донецька область) напрямках.

Інформація про час застосування цієї отруйної речовини не була конкретизована. Аналітики DeepState підкреслюють, що окупанти володіють значними запасами хлорпікрину, і це не є першим випадком його використання російськими військами під час повномасштабного вторгнення.

Хлорпікрин – рідка речовина з різким подразнюючим запахом, належить до другого класу небезпеки. Він може викликати подразнення шкіри та слизових оболонок, сльозотечу, змикання повік, бронхіт та набряк легенів. За Конвенцією про заборону хімічної зброї (ОЗХЗ), військове використання хлорпікрину заборонено.

Нещодавно, у серпні 2023 року, російські війська обстріляли позиції Збройних Сил України боєприпасами, які містили хлорпікрин, на Запорізькому напрямку. Також в червні росіяни на Донецькому напрямку скинули на позиції ЗСУ боєприпас, який містив речовини задушливої дії.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: