Home » Новини України » Російську кібератаку на інформаційну систему судової влади України вдалося заблокувати – СБУ.

Російську кібератаку на інформаційну систему судової влади України вдалося заблокувати – СБУ.

СБУ відзначає, що після відкриття файлів на комп’ютери приховано завантажувалось шкідливе програмне забезпечення.

Російську кібератаку на інформаційну систему судової влади України вдалося заблокувати - СБУ.

Служби безпеки України заявляє, що їй вдалося заблокувати спробу російських спецслужб провести масштабну кібератаку на інформаційні системи судової влади України, – повідомляє “ВВС Україна”.

“Фахівці СБУ зафіксували, що кібератака розпочалася через розсилку електронною поштою заражених вірусом підроблених бухгалтерських документів”, – йдеться в повідомленні на сайті української спецслужби.

У повідомленні підкреслюється, що вірусна програма з’єднувалась з “контрольно-командними серверами, які мають, зокрема, російські ІР-адреси”.

“За висновками фахівців задум спецслужб РФ полягав у блокуванні сталого функціонування судової інформаційної системи України”, – говорить СБУ.

У спецслужбі додають, що кібератаку вдалося локалізувати та попередити її подальший розвиток.

“ВВС” також інформує, що 2-3 листопада 2018 року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України звинуватило російських хакерів у атаці на їхній сайт. Масштабна кібератака сталася в червні 2017 року, коли чимало організацій в Україні постраждали від вірусу “NotPetya”, серед них – підприємства критичної інфраструктури. Від тієї атаки постраждали організації й в інших країнах світу, але 75% жертв прийшлося на Україну. Тоді СБУ звинуватило в атаці Росію. У Москві обвинувачення відкинули.

Фото: Getty Images

Цей допис уже прочитано 119 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: