Home » Новини Львова » Російське вугілля возитимуть в Соснівку

Російське вугілля возитимуть в Соснівку

Російське вугілля, вагони з яким блокували активісти у Соснівці, ввозиться в Україну законно, тому що не внесено до жодного санкційного списку.

Російське вугілля возитимуть в Соснівку

Такий лист з розясненнями надало Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України . Лист так і називається: «Щодо торгівлі вугіллям з Російської Федерації». Опублікував його в соцмережі колишній нардеп Руслан Кошулинський.

«Московське вугілля тим часом продовжує їздити Україною. Цілком законно. Його не вносять в санкційні списки. Не шукають йому альтернативи у світі (наприклад в Китаї, В‘єтнамі, Австралії, ПАР, США чи Колумбії). Його ввозять відкрито з РФ, нарощуючи імпорт щороку (у 2017-му – 67,03%, у 2018-му – 70,17%, за січень-вересень 2019-го – вже 70,52%), або ховають за документами Білорусі (у самій Білорусі покладів кам‘яного вугілля немає – від слова зовсім). Його ввозять відкрито переважно для двох підприємств – «ДТЕКу» олігарха Ахметова і поки державного, але фактично повністю підконтрольного олігархові Коломойському «Центренерго». І держава не має питань до жодного з них, тому що «втручатися в роботу підприємств незаконно»…», – пише Руслан Кошулинський.

Воодночас у листі від 9 грудня 2019 року, який підписав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  Тарас Качка, говориться, що розмитнення вугілля, походженням з Російської федерації, що перебувало на залізничній станції Соснівка Львівської області, розмитнила Львівська митниця Державної фіскальної служби  з 3 до 20 вересня 2019 року. Всього було оформлено 193 вагони, з них 75 – з Російської Федерації та 118  – з Республіки Білорусь. В бюджет надійшло 5,4 млн гривень. Також в листі згадується,  про постанову Кабміну України від 30.12.2015 року №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», якою затверджено перелік товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації.

«Такий товар як вугілля кам’яне, антрацит; брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам’яного вугілля, до Переліку не включені, тобто заборона на його ввезення на митну територію України на сьогодні відсутня», – говориться в листі. Пише SYLA NEWS

Цей допис уже прочитано 83 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: